Zrinjski: Derbi sa 2 za drugo

HŠK Zrinjski proslava

Ovim derbijem ćemo zaključiti prvu desetinu ovogodišnje sezone Premijer Lige BiH, koju smo istim trebali otvoriti. Zaostali susret prvog kola će se odigrati pod reflektorima stadiona Bijeli Brijeg. Grad mora vidjeti najbolje od svojih najboljih, pa nema razloga koji bi nekoga mogao zadržati od druženja na tribinama.

Očekuje se Euro ambijent koji Plemići već redovito dostavljaju. U slučaju da baš nema načina da prisustvujete spektaklu, vaš portal Hercegovina.info, će vam osigurati prijenos iz minute u minutu. Evo stanja na tablici:

1

Pobjednik ovog susreta će izbiti na prvo ili drugo mjesto u PL. Na vrh, i neka te stižu. Rođeni bi pobjedom izbili na čelo, dok kao što naslov govori, dva zgoditka razlike za domaćina i drugo mjesto je garantirano. Moguće? Ovisno o bližoj ili daljoj povjesti mogli bi zaključiti svašta. Dalja povjest kaže:

2003/04        HŠK Zrinjski    1:0    FK Velež

Svih vremena: Zrinjski 6-3 sa jednim remijem. Veležu nikada niti bod sa susjedovog terena.

Bliža povjest daje Zrinji zicer. U zadnjih 12 susreta Zrinjski je samo jednom odigrao bez postignutog zgoditka, protiv najačeg od tuceta protivnika, Odenesea kojem je tjedan prije utrpao 3. Od tih 12, par susreta je prošlo samo sa jednim golom Mostaraca, što nam daje ogromnih 9 od 12 susreta sa 2 ili više gola u mreži suparnika ! 33 zgoditka u 12, tj točnije u 11 što bi bilo ravno 3 zgoditka po utakmici. Novi Dalmatinac u bijelome dresu, koji se već 3 puta upisao u listu strijelaca (u prva 2 kola), će možda krenuti stopama još jednog "posuđenoga" Zrinji o kojem cijeli svijet priča. Za sada Lendriću treba samo 90 minuta u stopama igrača čije mjesto je direktno naslijedio, Krešimira Kordića koji je imao fantastičan osjećaj za mat potez baš u ovim derbijima.

Kada: Srijeda 18.8.2010 u 20:30 sati

Gdje: Bijeli Brijeg  Mostar

H.Š.K. Zrinjski : F.K. Velež