Zadar u samo osam minuta do slavlja nad Bijelima

Špaco Poklepović je nakon prve utakmice na klupi Hajduka, rođendanskog susreta protiv sarajevskog Željezničara, zavapio: Rođendanska torta nije bila dobro zamiješana. Već tada je shvatio da se uhvatio teškog posla, da je momčad s Poljuda u teškom stanju i da će trebati s njima dobro raditi kako bi Hajduk igrao gledljiv nogomet.

Prijateljska utakmica u Biogradu dokazala je kako situacija u Splitu nije bajna, skupe i nedovoljno angažirane zvijezde Hajduka remizirale su s dalmatinskim niželigašem.

Današnja provjera protiv Zadra trebala je pokazati neke pomake u igri, ali ništa se bitnog nije promijenilo. Bijeli su u Polači, pred oko 1500 gledatelja, poveli u 6. minuti preko mladog Tomasova, ali ni rano vodstvo im nije pomoglo da dođu do pobjede u posljednjoj provjeri uoči početka proljetnog dijela HNL-a.

Zadrani su u samo osam minuta preko Terkeša (68. minuta) i Santinija (76. minuta) preokrenuli rezultat i došli do pobjede nad splitskim rivalom. Pred Špacom Poklepovićem očito je težak i mukotrpan posao... (Ivan Klarić)Zadar - Hajduk 2:1

POLAČA - Igralište NK Polača. Gledatelja: 1500. Sudac: Bugarija (Bibinje). Pomoćnici: Duela i Kraljević (obojica Zadar).

STRIJELCI: 0:1 - Tomasov (6), 1:1 - Terkeš (68), 2:1 - Santini (76).

ZADAR (3-5-2): Ježina - Puljić, Skočibušić, Gluma - Maruna (od 80. Šklić), Banović (od 46. Čurjurić), Surać (od 72. Milin), Jerbić (od 75. Piškor), Čuljak (od 75. Mršić) - Santini (od 80. Mitrović), Terkeš. TRENER: Dalibor Zebić.

HAJDUK (4-2-3-1): Subašić - Rubil, Maloča, J. Buljat (od 46. Pandža), Jozinović (od 63. Oremuš) - Skoko (od 46. M. Ljubičić), Andrić - Tomasov, Ibričić, An. Sharbini - Vukušić (od 46. Ah. Sharbini). TRENER: Stanko Poklepović.