VIDEO  Sjajni Petrić zabio i spasio HSV u ludoj utakmici

Mladen Petrić će zapamtiti susret s Anderlechtom po pogotku i tijesnom prolazu za infarkt.

HSV je u 'ludoj' utakmici izgubio u Bruxellesu od Anderlechta 3:4, međutim kako je u Hamburgu slavio 3:1 plasirao se u četvrtfinale.

Strijelac trećeg gola za njemački sastav bio je napadač hrvatske reprezentacije Mladen Petrić u 75. minuti.

Njemačka momčad tako je prošla dalje s ukupnih 6:5 iz dvia susreta, a jedan od glavnih 'krivaca' bio je odlični Petrić, koji je odigrao još jednu sjajnu utakmicu.

Petro je u 54. minuti asistirao Jansenu za 2:2 kod vodstva i u jeku napada domaćina, a potom kod 4:2 šokirao domaćine novim pogotkom i spriječio senzaciju. Bio je to drugi Petrićev pogodak u Eurospkoj ligi ove sezone i treća asistencija.

Liverpool je pobijedio Lille 3:0 i nadoknadio je gol zaostatka iz prve utakmice, međutim Redsi su se dobro namučili. Golove su postigli Gerrard u 9. minuti iz jedanaesterca te Torres u 49. i 90.

Sporting i Atletico Madrid su u Lisabonu odigrali 2:2, a kako je prva utakmica u Španjolskoj završila bez golova dalje ide Atletico.

Wolfsburg je nakon produžetaka pobijedio Rubin 2:1. Pogodak koji je aktualnog njemačkog prvaka odveo u četvrtfinale postigao je Gentner u 119. minuti utakmice.

Rezultati uzvratnih susreta osmine finale Europske lige:

Anderlecht - HSV 4:3 (Lukaku 44, Suarez 45+3-11m, Biglia 59, Boussoufa 66 / Boateng 42, Jansen 54, Petrić 75) - prva utakmica 1:3

WOLFSBURG - Rubin 2:1 (Martins 58, Gentner 119 / Kasajev 21) - prva utakmica 1:1

Sporting - ATLETICO 2:2 (Liedson 19, Veloso 45 / Auguero 3, 34) - prva utakmica 0:0

LIVERPOOL - Lille 3:0 (Gerrard 9-11m, Torres 49, 90) - prva utakmica 0:1

FULHAM - Juventus 4:1 (Zamora 10, Gera 40, 49-11m, Dempsey 82 / Trezeguet 2) - prva utakmica 1:3

Marseille - BENFICA 1:2 (Niang 70 / Pereira 75, Kardec 90) - prva utakmica 1:1

Werder - Valencia 4:4 (Almeida 25, Frings 57-11m, Marin 62, Pizarro 84 / Villa 2,44,65, Mata 14) - prva utakmica 1:1

STANDARD - Panathinaikos 1:0 (Mbokani 45+2) - prva utakmica 3:1