VIDEO  Real velikim preokretom preuzeo vodstvo na ljestvici

Bila je to nogometna ljepotica kakvu nam mogu pružiti samo veliki svjetski klubovi, a Real i Sevilla to svakako jesu. Domaćin je imao dodatan motiv sa obzirom da je Barcelona njihov najveći rival kiksala kod Almerie i odigrala neodlučeno 2:2.

Katalonci su imali i  sreće jer je Almeria dvaput bila u vodstvu, a Barcelona je od 70. minute igrala i bez  Ibrahimovića koji je pocrvenio. Pogotke su za Almeriju dali Domingo (12) i Puyol (57, ag), a Barcelonu je spasio Leo Messi (42, 66).

Real Madrid je nakon toga na svom prepunom stadionu pobijedio Sevillu 3:2. Uspjeh Reala je veći jer su gosti nakon 54 minute imali 0:2, i većina momčadi na svijetu bi se predala nakon toga, ali ne i Real Madrid. Strijelci za goste bili su Xabi Alonso (ag 10) i  Ivica Dragutinović u 52 minuti. Nakon toga uslijedio je Realov uragan i prvo je Ronaldo u 60 minuti smanjio na 2:1, da bi četiri minute poslije Sergio Ramos poravnao. Do kraja potpuna dominacija Reala čiji su igrači imali čitav niz zicera, a pobjedu je donio u sudačkoj nadoknadi Rafael van der Vaart. Madriđani su tako iskoristili posrtanje Barcelone i preuzeli vrh ljestvice. Obje momčadi imaju isti broj bodova, no Real Madrid ima bolju gol-razliku.