VIDEO  Pogledajte kako je Barca uzela naslov!

Real Madrid, FC Barcelona

U zadnjem kolu momčad iz Madrida odigrala je tek 1:1 s Malagom i tako ostala na tri boda zaostatka za društvom iz Barcelone. Uostalom mogli su Ronaldo i ekipa dobiti i sa 50:1 - opet im ne bi pomoglo...

Uoči posljednjeg kola Barcelona je imala jedan bod prednosti nad Realom i samo čudo je moglo spasiti momčadi iz Madrida.

• PIXSELL
  • 'Neka se drugi raduju'

Kontra Messija i društva na Camp Nou istrčao je slabašni Valladolid, a držali su se čak punih 27 minuta. Mogli su i duže da sami sebi nisu zabili gol - Prieto je bio taj nesretnik koji je matirao svog vratara. Za spomenuti je svakako da su gosti imali odličnu šansu u trećoj minuti utakmice kada je grubo pogriješio Valdes, a jedva spasio Puyol.

Nakon prvog pogotka sve se otvorilo za domaćine. U 31. minuti Pedro je kroz noge vratara Jacoba odveo svoju momčad prema naslovu prvaka. Bilo je tada svima jasno da je gotovo - pogotovo što je Real već od 9. minute gubio od Malage.

Do kraja dvoboja vratara Valladolida još je dva puta izbušio Lionel Messi (62, 76), dok su Madrižani uspjeli izjednačiti, ali ne i pobijediti Malagu.

Čak 20 udaraca nije bilo dovoljno Realu da slome odličnog vratara domaćina. Na kraju Malagi je taj ključni bod osigurao opstanak u Primeri.

Barceloni je to jubilarni 20. naslov prvaka, a do njega su došli s rekordnih 99 osvojenih bodova.

Barça, Real i Valencia će u Ligu prvaka, Sevilla u kvalifikacije, a u Europsku ligu Mallorca, Getafe i eventualno Villareal, dok iz lige ispadaju Xerez, Tenerife i Valladolid. Tragičari su nogometaši Tenerifa, koji su do 90. minute držali 0:0 kod Valencije, a onda primili zgoditak koji ih je izbacio iz Primere.