VIDEO  Pogledajte fantastičan pogodak Eduarda da Silve!

Eduardo da Silva, Eduardo da Silva, Eduardo da Silva, Eduardo da Silva, Darijo Srna legenda Hrvatske reprezentacije, Eduardo da Silva, Zdravko Mamić, Darijo Srna, eduardo, Eduardo da Silva, Liga prvaka, Eduardo da Silva, eduardo vatreni, Darijo Srna

Nogometaši Šahtara iz Donjecka došli su do 14. prvenstvene pobjede u 16. kolu ukrajinskog prvenstva. Pobijedili su na gostovanju kod Krivbasa u Krivij Rigu 2-0.

Ključni je gol na utakmici zabio Eduardo da Silva u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena, zabivši na asistenciju Gaja. Bio je to četvrti pogodak Eduarda za Šahtar u Superligi, te sedmi ukupno za ukrajinski klub otkad ga je pojačao u kolovozu. Za momčad ukrajinskog prvaka pohrvaćeni je Brazilac nastupio ukupno 16 puta.

Konačan je rezultat Brazilac Jadson postavio u 89. minuti.

Darijo Srna nije nastupio u gostujućoj momčadi jer izdržava kaznu zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

Ovom su pobjedom igrači Mircee Lucescua pobjegli kijevskom Dinamu na osam bodova prednosti, doduše, uz odigranu utakmicu više.

izvor: jutarnji.hr