VIDEO  Olić zabio pred 75.000 ljudi na ispraćaju Herthe

Strijelac prvog gola za goste Ivica Olić (igrao do 78. minute, a Pranjić ušao u 46.) prvu je sezonu u Bayernu okončao s 11 bundesligaških pogodaka, no time nije popravio svoj najbolji učinak.

U sezoni 2007./2008. za HSV je zabio 14 golova. Najbolji hrvatski strijelac u jednoj bundesligaškoj sezoni još uvijek je Ivan Klasnić. U sezoni 2003./2004. imao je 16 pogodaka na kontu.

Klasnić je ukupno u Bundesligi zabio 49, a Olić je sada na jubilarnih 40. Jučer je svoj bundesligaški prvijenac za Hoffenheim postigao Boris Vukčević (igrao do 79. minute) spasivši bod protiv Stuttgarta.

Edin Džeko se od Wolfsburga oprostio kao najbolji strijelac njemačkog prvenstva. Sezonu je zaokružio s 22 pogotka, ukupno 56 u četiri godine u Njemačkoj.

Hrvatska ima i neslavnoga “doprvaka” Bundeslige. Kapetan Hoffenheima Šimunić s čak 13 žutih kartona (jedan je zaradio i jučer, igrao 90 minuta) dijeli drugo mjesto sa suigračem Salihovićem, a najnediscipliniraniji igrač, Čileanac Vidal iz Bayera, skupio je 14 opomena.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Schalke, kao i Petrić za HSV, a kapetan Freiburga Ivica Banovića do 58. minute protiv Borussije Dortmund. I on je dobio žuti karton.

Rezultati 34. kola: Bochum - Hannover 0:3, Freiburg - Borussia (D) 3:1, Hertha - Bayern 1:3, Hoffenheim - Stuttgart 1:1, Mainz - Schalke 0:0, Borussia (M) - Bayer 1:1, Nürnberg - Köln 1:0, Werder - HSV 1:1, Wolfsburg - Eintracht 3:1.

Konačni poredak: Bayern 70, Schalke 65, Werder 61, Bayer Leverkusen 59, Borussia (D) 57...

Ispali su Hertha i Bochum, a Nürnberg će igrati kvalifikacije za ostanak s trećeplasiranim drugoligašem Augsburgom. U 1. Bundesligu ulaze Kaiserslautern i St. Pauli.