VIDEO  Na današnji dan Torcida upala na teren i zapalila jugoslavensku zastavu

zastava, jugoslavija, Torcida

Na današnji dan 1990. godine Torcida je na Poljudu zapalila jugoslavensku zastavu. Dogodilo se to u 73. minuti utakmice između Hajduka i Partizana u kojoj su Beograđani vodili 0:2. Navijači su s poljudskog sjevera upali u teren, rastjerali igrače i zapalili zastavu.

Torcidaši su u trenucima paljena zastave pjevali 'A sad adio', a nakon što su zapaljenu zastavu podigli na jarbol skandirali su 'Hrvatska, Hrvatska'. Niti jedan gostujući navijač nije bio na stadionu, a Torcidino paljenje zastave simbolično je označilo kraj jedne lige i jedne države, uz poznati udarac Zvonimira Bobana na Maksimiru, piše direktno.hr.

Na utakmici Hajduka i Partizana sudac Branko Bojić iz Bara je dva puta prekinuo utakmicu, no u 73. minuti dogodio se čin koji će ući u povijesne udžbenike. Članovi Torcide su silom ušli na travnjak i odlučili po prvi put javno spaliti jugoslavensku zastavu. Taj čin izazvao je šok i konsternaciju diljem Jugoslavije, a pogotovo u beogradskim medijima.