VIDEO  Luksemburg - BiH 0:3

Golove su postigli Ibričić (6.), Pjanić (12.) i Džeko (16.).

Susret je na stadionu "Josy Barthel" u Luxembourgu, pred oko 6.500 gledatelja, sudio Veaceslav Banari iz Moldavije.

Nogometaši BiH pobjedom su započeli kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2012. u Ukrajini i Poljskoj, savladavši Luksemburg s 3:0.

Reprezentacija BiH nije imala previše problema s autsajderom u grupi, a pitanje pobjednika riješila je već nakon 15 minuta.

Ibričić je u 6. minuti, nakon centaršuta Pjanića, udarcem glavom pogodio za vodstvo bh. reprezentacije od 1:0. Šest minuta kasnije Pjanić je nakon asistencije došao i do gola, kada je iz slobodnog udarca sa 20 metara pogodio donji desni ugao gola Luksemburga.

U 16. minuti Džeko je iskoristio dodavanje Misimovića, pretrčao golmana domaće selekcije Jouberta i poslao loptu u gol za vodstvo BiH od 3:0.

Nakon trećeg gola nogometaši BiH su smirili igru i rutinski susret priveli kraju. Mada su u još nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili golu Luksemburga, do kraja nisu postigli pogodak te je meč završen rezultatom 3:0.

Za reprezentaciju BiH u ovom susretu su nastupili: Hasagić, Mujdža, Spahić, Nadarević, Lulić, Rahimić (od 67. Jahić), Ibričić (od 72. Medunjanin), Pjanić (od 78. Zec), Misimović, Ibišević, Džeko.

Naredni susret nogometaši BiH igraju 7. rujna u Sarajevu, gdje dočekuju reprezentaciju Francuske.

Rumunija - Albanija 1:1
Luksemburg - Bosna i Hercegovina 0:3
Francuska - Bjelorusija 0:1