VIDEO  Kalinić zabio za veliku pobjedu!

blackburn, Nikola Kalinić, Nikola Kalinić, Nikola Kalinić
U susretu 23. kola engleskog prvenstva, Blackburn je na Ewood Parku pred 22.000 gledatelja pobijedio Wigan 2:1, a pobjednički pogodak za Roverse zabio je Nikola Kalinić u 76. minuti.

Bio je to prvi Kalinićev gol u prvenstvu, te šesti od kada je stigao u Blackburn. Domaće je u vodstvo doveo Morten Gamst Pedersen u 20. minuti, a izjednačio je Gary Caldwell u 57. Na scenu je tada stupio bivši napadač Hajduka, ali krenimo redom.

Najopasniji igrač Blackburna zaprijetio je već u 5. udarcem s nekoliko metara, ali nije uspio vladati vratara Wigana Vladimira Stojkovića. Kale je opasno pucao i 10. minuti nakon ubačaja Pedersena, a pet minuta prije kraja prvog dijela, opalio je s desetak metara udaljenosti od gola, no lopta je zapela u bloku braniča Wigana Titusa Bramblea.

No, sve je došlo na svoje u drugom dijelu. Nakon ubačaja Pedersena iz kornera s desne strane, Kalinić se odlično postavio u petercu i lukavo, u maniri Eduarda, nadmudrio tri protivnička igrača i vratara Stojkovića.