VIDEO  Još jedna Dinamova blamaža

GNK Dinamo, nk šibenik, Dinamo, rijeka
Šibenik je već u 20. minuti vodio 2:0, a onda ostao bez isključenog Zeca. No, Dinamo je u sat vremena s igračem više uspio tek smanjiti na 2:1. Pa ti Mamiću kreši plaće za 30 posto.

Sreća je da je Dinamo naslov osigurao u famoznom derbiju s Hajdukom, jer kako je Jurčićeva momčad odigrala u pretposljednejm kolu na Šubićevcu, moglo je do kraja prvenstva biti još svašta.

Modri su, doduše, krenuli bolje u utakmicu. Prvu priliku imali su već u 14. minuti, ali Sammir je još jednom pokazao da ovo nije njegova sezona. Nakon dobrog ubačaja Slepičke s lijeve strane, indisponirani je Brazilac bio sam na rubu šesnaesterca, ali je loptu svom snagom nekontrolirano opalio preko gola.

Par minuta poslije, Ivan Medvid imao je stopostotnu priliku pred Dinamovim golom. Korner je s lijeve strane izveo Bačelić-Grgić, a nakon nekoliko odbijanaca u petercu, lopta je došla do nespremnog Medvida koji sa šest sedam metara puca pored gola.

Ni minutu poslije, dogodio se najljepši trenutak susreta. Mehmed Alispahić je na iznenađenje svih na stadionu, s otprilike 40 metara naciljao Butinin gol, pričekao da lopta odskoči od zemlje te ju svom snagom zakucao preko šokiranog Dinamovog vratara.

I dok su se zbunjeni dinamovci pogledavali u nevjerici, već je bilo 2:0. Ovoga puta obranu moćne zagrebačke momčadi ismijao je golobradi junior Antonio Jakoliš, Mladac je pobjegao Dinamovoj obrani, s Cufreom na leđima istrčao jednu iznenadnu kontru sve do gola i u šprintu gurnuo loptu ispod nemoćnog Butine.

U tim su trenucima gosti djelovali izgubljeno, onda je jednim čudnim potezom Ermin Zec poklonio gostima igrača više. Bez ikakvog razloga prišao je Tomislavu Barbariću te ga u prolazu opalio po nogama. Ovaaj je pao kao pokošen, a sudac Burilo iz Osijeka pokazao je najboljem strijelcu Šibenika crveni karton.

Četrdeset minuta trajali su u drugom dijelu jalovi napadi Dinama, koji niti s igračem više nije uspio ozbiljnije zaprijetiti šibenskome golu. Imali su modri nekoliko poluprilika i udaraca s distance, ali vratara Blaževića su matirali tek u 86. minuti. Nakon prave opsade šibenskoga gola, lopta se odbila Dodi, a ovaj s desetak metara napokon pronalazi put do mreže i smanjuje na 2:1.

Šibenčani su do kraja uspjeli sačuvati mrežu i zasluženo doći do nove pobjede koja im je osigurala 4. mjesto u HNL-u.