VIDEO  Inter i Roma pobijedili, ali i uzrujali svoje navijače

roma, inter, serie a
Nogometaši milanskog Intera stigli su nadomak osvajanja petog uzastopnog naslova prvaka Italije, kolo prije kraja prvenstva zadržali su dva boda prednosti ispred prvog pratitelja Rome zahvaljujući 4:3 (3:1) domaćoj pobjedi protiv Chieva u pretposljednjem, 37. kolu.

Strijelci za Inter bili su Mantovani (14-ag), Cambiasso (34), Milito (39) i Balotelli (52), dok su pogotke za Chievo postigli Motta (13-ag), Granoche (60) i Pellissier (74).

Malo je nedostajalo da Inter osigura naslov i prije posljednjeg kola jer je Roma na svom terenu sve do same završnice gubila od Cagliarija, ali je na kraju ipak uspjela osvojiti tri boda koja su ju zadržala u igri za "scudetto" minimalnom 2:1 pobjedom. Gosti su poveli preko Lazzarija (73), a rezultat je s dva gola preokrenuo kapetan Rome Totti (79, 83-11m).

U posljednjem kolu Inter za ostvajanje naslova mora svladati Sienu u gostima. U slučaju da se to ne dogodi, Roma će biti prvak ukoliko pobijedi Chievo u Veroni.

Igor Budan igrao je od 79. minute za Palermo protiv Samdorije u susretu koji je izravno odlučivao o četvrtom mjestu. Susret je završio bez pobjednika, 1:1, pa je Sampdoria uoči posljednjeg kola zadržala dva boda više od Palerma i nalazi se na četvrtoj poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka sljedeće sezone.

Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta za Genou koja je na svom travnjaku svladala Milan sa 1:0, a Mato Jajalo je igrao od 59. minute za Sienu koja je na gostovanju kod Fiorentine u toskanskom derbiju odigrala 1:1.

Ranije otpisanima Sieni i Livornu pridružila se i Atalanta koja je izgubila sve izglede za ostanak 0:2 porazom na gostovanju kod Napolija.

Rezultati:
Napoli - Atalanta 2:0 (Quagliarella 43, 83)
Roma - Cagliari 2:1 (Totti 79, 83-11m / Lazzari 73)
Genoa - Milan 1:0 (Sculli 57)
Inter - Chievo 4:3 (Mantovani 14-ag, Cambiasso 34, Milito 39, Balotelli 52 / Motta 13-ag, Granoche 60, Pellissier 74)
Bologna - Catania 1:1 (Di Vaio 15 / Maxi Lopez 51)
Udinese - Bari 3:3 (Di Natale 21, 63, Pepe 26 / P. Barreto 18, Koman 38, Almiron 90)
Palermo - Sampdoria 1:1 (Miccoli 68-11m / Pazzini 54-11m)
Livorno - Lazio 1:2 (C. Lucarelli 33 / Rocchi 13, Brocchi 44)
Fiorentina - Siena 1:1 (Marchionni 15 / Vergassola 3)
Juventus - Parma 2:3 (Del Piero 16, Iaquinta 90+3 / Lanzafame 20, 40, Biabiany 85)