VIDEO  Hat-trick sjajnog Teveza protiv Wigana

Carlos Tevez, Manchester City, Carlos Tevez, Roberto Mancini, Carlos Tevez, boca juniors

Sjajni Argentinac Carlos Tevez zabio je hat-trick u rasponu od 12 minuta pretkraj utakmice. Doveo je momčad u vodstvo u 72. minuti zabivši iz blizine nakon pogreške gostujućeg vratara, da bi dvije minute potom pogodio iz blizine nakon ubacivanja Garetha Barryja i asistencije petom Vincenta Kompanyja. Najljepši je bio treći gol, koji je u 84. minuti postigao uhvativši srbijanskog golmana Vladimira Stojkovića na krivoj nozi nakon soloprodora.

Tevezu je to bio drugi hat-trick u njegovoj engleskoj karijeri i drugi ove sezone. Zabio ga je također i u domaćoj pobjedi (4:1) nad Blackburn Roversima u 21. kolu. Trenutačno je Argentinac na 19 golova postignutih ove sezone u Premiershipu, te se nalazi na četvrtom mjestu ljestvice strijelaca.

Do prvog Cityjeva gola Wigan Athletic se držao odlično. Momčad španjolskog trenera Roberta Martineza branila se odlično te iz kontranapada preko dvojice odličnih južnoameričkih napadača - Kolumbijca Huga Rodallege i Bolivijca Marcela Morena, opasno ugrožavala Shaya Givena. Ovom je pobjedom City na ljestvici prestigao Liverpool popevši se na peto mjesto. Za četvrtoplasiranim Tottenhamom igrači Roberta Mancinija imaju dva boda zaostatka uz utakmicu manje.