VIDEO  Evo zašto je Messi veći od Maradone

U posljednjoj utakmici 27. kola španjolskog prvenstva Barcelona je na gostovanju kod Real Zaragoze slavila sa 4:2 zahvaljujući novom bljesku genijalnog Lea Messija koji je tako po tko zna koji put opravdao epitet Maradoninog nasljednika, ako već svojim nogometnim umijećem nije i prestigao jednu od nogometnih legendi.

Argentinac je nakon demoliranja Valencije i Stuttgarta u Ligi prvaka u samo sedam dana gotovo 'sam' razbio momčad s dna ljestvice Primere, a prvi je put pogodio mrežu već u petoj minuti susreta.

Guardiolin ljubimac je u 66. minuti ponovno zapanjio sve ljubitelje nogometa nakon što je ukrao loptu na sredini terena i sjurio se prema domaćim vratima te, nakon što je posramio Zaragozinog braniča, povećao prednost katalonskog velikana na 2:0.

Messijev hat-trick Valenciji

Messi je svoj posljednji pogodak postigao u 78. minuti, dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade nakon 'slaloma' na njemu napravljen penal kojeg je sigurno realizirao Zlatan Ibrahimović zabivši tako svoj prvi gol nakon petotjednog posta. Pogotke za domaćina postigao je Colunga u 85. i 89. minuti.

Messijev bljesak protiv Stuttgarta

Valencia je s 2:0 svladala Almeriju golovima Mate (63) i Silve (70) te se učvrstila na trećem mjestu ljestvice sa 18 bodova manje od vodećeg dvojca, ali i četiri više od četvrte Mallorce.