VIDEO  Barcelona napokon nokautirala Real?

Lionel Messi, barcelona, barcelona, Lionel Messi, messi, primera, najbolji igrač, Liga prvaka, Lionel Messi, apoel, leo messi, Međugorje, FC Barcelona, PSG, Liga prvaka, Manchester City, Bayer, FC Barcelona, Kup kralja, Lionel Messi, Lionel Messi, sunspenzija
Barcelona je kao gost svladala Sevillu 3:2, dok je Real na svom stadionu svladao Athletic iz Bilbaoa sa 5:1. Barcelona je na Sanchez Pizjuanu povela sa 3:0 pogocima Messija, Krkića i Pedra Rodrigueza, da bi domaćini iako s igračem manje uspjeli postići dva gola i smanjiti na konačnih 3:2 preko Kanoutea i Luisa Fabiana.

Real je do visoke pobjede protiv Athletica stigao u samoj završnici. Sve do 77. minute bilo je 1:1, Real je poveo golom Cristiana Ronalda iz penala u 22. minuti, a izjednačio je Yeste u 40. U samoj završnici Madrižani su postigli četiri pogotka - Higuain, Sergio Ramos, Benzema i Marcelo.

U posljednjem, 38. kolu Barcelona će na svom Camp Nou ugostiti Valladolid i u slučaju pobjede će obraniti naslov prvaka. S druge strane, Real će na gostovanje u Malagu, a za naslov mu treba pobjeda uz kiks Barcelone.

Hrvatski reprezentativac Mate Bilić igrao je do 86. minute za Sporting iz Gijona koji je na svom terenu odigrao 1-1 protiv Atletica iz madrida, te s tim bodom i teoretski osigurao ostanak u ligi.

REZULTATI 37. KOLA:

Getafe - Malaga 2:1 (Soldado 26, Pedro Leon 56 / Fernando 90+1)

Sporting - Atletico 1:1 (De las Cuevas 57 / Ibrahima 71)

Valladolid - Racing 2:1 (Baraja 56, Nauzet 78-11m / Christian 28)

Sevilla - Barcelona 2:3 (Kanoute 68, Luis Fabiano 71 / Messi 5, Krkić 28, Pedro 62)

Tenerife - Almeria 2:2 (Marc Beltran 14, Nino 90+3 / Piatti 17, Crusat 80)

Villarreal - Valencia 2:0 (Rossi 10, J. Llorente 18)

Xerez - Real Z. 3:2 (Francis 22, Michel 68, Carlos Calvo 74 / Ander 66, Gabi 76)

Espanyol - Osasuna 2:1 (Forlin 49, Osvaldo 51 / Vadocz 5)

Deportivo - Mallorca 1:0 (Riki 68)

Real M. - Athletic 5:1 (C. Ronaldo 22-11m, Higuain 77, Ramos 79, Benzema 81, Marcelo 88 / Yeste 40)