VIDEO  - Barca razbila Sevillu i pobjegla Realu na +5

FC Barcelona, Sevilla

Njome su odmakli Realu na vrhu ljestvice na pet velikih bodova prednosti, a veliko je osobno postignuće ostvario najbolji nogometaš na svijetu Leo Messi. U 85. je minuti iz blizine zabio za 3:0 i postigao svoj stoti pogodak u Barceloninu dresu kad su sva natjecanja u pitanju.

U klub 100 Messi je stigao s 22 navršene godine. Najmlađi je igrač u povijesti katalonskog kluba kojem je to pošlo za rukom.

U prvoj je minuti sudačke nadoknade majstorski zabio za 4:0 na dodavanje Erica Abidala postigavši i 101. pogodak. Kad je u pitanju samo ova sezona, vodeći je strijelac Primere s 14 postignutih golova. Igrao je u subotu 188. utakmicu u Barçinu dresu.

Golman Seville Andres Palop izluđivao je Guardioline napadače u prvom poluvremenu. Na semaforu je 0:0 stajalo sve do 49. minute, kada je Francuz Julien Escude gurnuo loptu u vlastitu mrežu nakon prizmenog ubacivanja Rafe Marqueza s desne strane.

Na 2:0 povisio je manirom rasnog strijelca Pedro okrunivši fantastično dubinsko dodavanje Xavija u 70. minuti.

Andalužane je Barça pobijedila i prošle srijede u uzvratu osmine finala Kupa kralja 1:0 u Sevilli, ali ju je ispadanja koštao poraz (2:1) na Nou Campu otprije deset dana.