FOTO  Veliki bod za Plemiće: FK Željezničar - HŠK Zrinjski 2:2

Derbi je privukao oko 6000 navijača od čega preko 500 navijača Zrinjskog.

Momčadi su nastupile u sastavima:

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Vranješ, Hajdarević, Osmanković, Ubiparip.

HŠK ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Stanić, Pezer, Hajdarević, Perišić, Jakovljević, Bencun, Filipović, Kadušić, Bilbija.

Prvo poluvrijeme donijelo je zanimljivu igru opbje ekipe, ali prisutni gledatelji nisu vidjeli ni jedan pogoda. Nakon što su krenuli s centra u početku drugog poluvremena Željezničar pogađa za vodstvo od 1:0. Stijelac u 49. minuti je Bogičević.

Gol za Plemiće u 67. minuti utakmice pogađa Hajdarević, da bi Željezničar ponovno poveo u 79. minuti preko Zeca.

Šok na Grbavici donosi Handžić u 90. minuti kada pogađa za 2:2. Zrinjski je do kraja utakmice imao još dvije velike prilike preko Todorovića i Handžića, ali se rezultat nije mijenjao.

-> HŠK Zrinjski: Ultrasi nadjačali domaće navijače