FOTO  Velež nakon preokreta svladao Tuzla City

FK Velež, fk tuzla city

Velež je na krilima pobjede u Ugljeviku na svom stadionu dočeka vodeću momčad lige Tuzla City. Ekipe su na teren istrčale u sastavima:

Velež: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Urdinov,Hasanović, Zeljković, Ćosić, Vehabović ,Brandao, Fajić

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković.

Domaći su bili konkretniji na početku utakmice, te su u par navrata imali prgode koje Ćosić. Manev i Fajić nisu iskoristili. Te promašaje mogao je kazniti Kojić nakon udarca iz kuta, ali ostalo je bez pogodaka. Igrala se 38. minuta kada je Ubiparip sjajnim pogotkom doveo goste u vodstvo.

Do kraja prvog dijela Brandao je imao mrtvu šansu, ali je Fejzić sjajno intervenirao.

Drugi dio otvaraju gosti sjajnom prigodom Crnkića, ali ostaje 0:1. Velež je nakon toga bolji, a plod te igre je pogodak Branda za poravnanje u 67 minuti utakmice. Isti igrač je tri minute poslije ponovo strijelac za potpuni preokret u Vrapčićima. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Velež je slavio zasluženu pobjedu 2:1.