Vatromet golova na Poljudu; Hajduk razbio Zagreba

Hajduk, Torcida, Hajduk, Hajduk, Hajduk, kup uefa, Hajduk, Hajduk, NK Zagreb, Josip Šimunić, Hajduk, Hajduk, Europska liga, skonto

Dobro su otvorili Bijeli; bez jurcanja naprijed su kombinirali, gradili igru pokušavajući naći "pukotine“ u obrani Zagrepčana. U pomalo neočekivano otvorenoj utakmici prvi su zaprijetili Oremuš i Vukušić no sve to brani Višić. Gosti su svoje prilike uglavnom tražili preko kontanapada a jedan je takav u 14. minuti mogao biti opasan no Krstanović s desetak metara puca ravno u Subašića.

Pogodio je Vučević kada je u igru uveo Marina Tomasova

Bolja igra i izglednije prilike Hajduka naplaćene su u 48. minuti! Pogodio je Goran Vučević s izmjenama na poluvremenu kada je Juricu Buljata zamijenio Tomasov a Marina Ljubičića Dinko Trebotić. Upravo je potonji, nakon samo tri minute "zagrijavanja“ probio bok, ušao u šesnaest metara Zagreba i poentirao u suprotni kut vratara Višića. Pogodak je smirio navijače, koji su više od oku ugodne igre željeli rezultat koji je stigao u otvaranju drugog dijela.

Slavlje Dinka Trebotića nakon zgoditka

Nisu Bijeli stali na tome već su predstavom željeli izbrisati loše partije iz posljednjih nekoliko dvoboja. Da je na Anas Sharbini na putu povratka staroj formi možda sugerira i pogodak iz 62. minute. Sjajno su surađivali Tomasov i Ibričić, ostavili loptu mlađem Sharbiniju koji s ruba kaznenog prostora neobranjivo pogađa donji lijevi kut. Jedanaest minuta kasnije već je 3:0 a strijelac je Ibričić na asistenciju, danas neizostavnog Tomasova.

Ante Vukušić izmeđuDamira Sovčića i Jeftona Ferreire

Do kraja susreta Zagreb je ipak uspio doći do pogotka; zbilo se to u 78. minuti kada Krstanović s desetak metara matira "mornara“ Subašića. Dodajmo da je, unatoč boljoj igri Hajduka, susret vrlo lako mogao otići u neizvjesne vode da Vejić sedam minuta prije kraja susreta nije spasio stopostotni pogodak izbivši s gol-linije udarac Dedića.

Ipak, živce gledateljima sačuvao je Anas svojim drugim današnjim golom u 88. minuti. Jednako kao i prvi, Sharbini je fantastično potegnuo s vrha kaznenog prostora i loptu poslao iza leđa Višića za konačnih 4:1.

Dinamo je s neuvjerljivih 1:0 slavio nad Zadrom a čovjek odluke bio je Ivan Tomečak čime je prednost Modrih ostala ista; plus četiri u odnosu na Hajduk.