U velikoj drami na Maksimiru Dinamo ispustio pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Dinamo, Šahtar

U dramatičnoj utakmici 4. kola Lige prvaka plavi su u Maksimiru protiv ukrajinske momčadi Šahtara igrali 3:3. Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Patricka, a izjednačio je u 25. minuti Petković. Plavi su poveli u 83. minuti pogotkom Ivanušeca, a u 89. minuti Ademi je zabio za 3:1. I kada se činilo da je hrvatski prvak blizu pobjede uslijedila je drama. Moraes je u trećoj minuti sudačke nadoknade zabio za 3:2, a Tete je u osmoj minuti iz jedanaesterca zabio za 3:3.

U drugom poluvremenu u 59. minuti je Leovac pogodio gredu. Od 74. minute plavi su igrali s igračem manje, Moro je dobio drugi žuti, odnosno crveni kraton. Pet minuta kasnije i Šahtar je ostao s igračem manje. Marlos je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Atalanta i Manchester Citi igrali su 1:1.