FOTO  Online prijenos: HŠK Zrinjski - NK Zvijezda 0:1

Nastavlja se premijer liga BIH u nogometu. Nakon pauze od tri mjeseca nogometaši se vraćaju na teren. Vrijeme danas u Mostaru oblačno i pogodno za igru. Obilne kiše u protekla dva mjeseca zasigurno da su ostavile traga na nogometnim terenima a samim tim i na pripreme ekipa za predstojeći nastavak prvenstva. Najveće pojačanje za ekipu Zrinjskog je povratak nakon duge ozljede Mladena Žižovića koji je uvijek davao ton igri Zrinjskog. Novina u ekipi svakako je nova pozicija Zadre na zadnjev veznom sa kojim je stručni stožer zadovoljan kako je odradio pripremne utakmice.

Na stadionu se skupilo trenutno oko par tisuća gledatelja i oko 400 najvjernijih Ultrasa.

Zrinjski nastupa u sastavu:

Melher, Šunjić, Ivanković, Žuržinov, Aničić, Zadro, Afedizy, Bobby, Selimović, Stojanović i Kordić.

Zvijezda nastupa u sastavu:

Karić, Morankić, Savić, Đorić, Brković, Stanković, Jusić, Delić, Vasilić, Hamzić, Omeragić.

2 Minuta Zrinjski je krenuo oštro prvi šut Bobby - a pored gola

5 Minuta susreta Zrinjski idalje prijeti no bez promjena

6 Minuta korner za Zrinjski no gostujući vratar hvata loptu

8 Minuta zicer za goste Melher brani odlično

8 - 20 Minute igra na sredini terena bez izmjena

21 Minta nakon Kornera Žuržinov šut izblokiran

25 Minuta kordić pusa tik pored gola

27 Minuta hladan tuš Gosti vode 1:0. Nakon brze kontre gosti dolaze do vodstva strijelac Savić

Rezultat 0:1

28 Minuta dobar šut Kordića gostujući vratar brani, u istoj akciji iz kontre gosti prijete prema golu Zrinjskog no bez promjena

29 Minuta promjena u Zrinjskog izlazi Aničić a ulazi Mateo Sušić

33 Minuta sedmi korner za Zrinjski ali bez uspjeha

36 Minuta gostujući trener mora se priznati je odlično postavio svoju momčad tako da svi napadi Zrinjskog se završavaju na 16 metara od njihovog gola

41 Minuta slobodan udarac za Zvjezdu sa 30 metara, šut pokraj gola

43 Minuta osmi korner za Zrinjski no bez uspjeha. Možda najslabije poluvrijeme Zrinjskog ove sezone. Žižović je poslan na zagrijavanje.

Vrijedi istaći Ultrase koji neprekidno navijaju

Kraj prvog poluvremena, rezultat 0:1 za goste

Počelo je drugo poluvrijeme rezultat 0:1

Izmjena u ekipi Zrinjskog ulazi Žižović a izlazi Bobby. navijači su srdačno pozdravili Žižovića nakon godinu dana izbivanja sa terena

Kod gostiju izlazi Omeragić a ušao Gucić

48 Minuta igrači Zrinjskog su odlučnije ušli u drugo poluvrijeme i zaprijetili preko Zadre

51 Minuta dobar ubačaj sa boka selimovića ali gostujući štoper glavom to izbacuje u aut, u nastavku prvi udarac Žižovića preko gola

Puno bolja igra Zrinjskog u nastavku susreta, Žižović je unjeo svježinu u igru Zrinjskog

56 Minuta ubačaj stojanovića sa lijeve strane ali napadači Zrinjskog nisu na pravom mjestu. Gosti se za sada odlično brane.

58 Minuta Ivanković je odlično prošao i ubacio ali Kordić je kratak

59 Minuta iz igre izlazi Kordić a ulazi Dragičević

61 Minuta drugog poluvremena igra se na polovici gostiju. Korner za Zrinjski Dragičević puca pokraj gola

63 Minuta zicer prvo za Zadru pa onda za Dragičevića, gotovo je nevjerovatno šta su igrači Zrinjskog propustili zabiti.

Ultrasi su zaista sjajni

66 Minuta slobodan udarac sa desne strane za Zrinjski kojeg izvodi Ivanković ali se gosti dobro brane i izbacuju loptu na polovinu Zrinjskog

68 Minuta za Žižovića

70 Minuta gosti se idalje uspješno brane i prijete iz kontre

73 Minuta gosti se grčevito brane

75 Minuta Sušić je imao sjajnu priliko ali je slabo pucao

77 Minuta igrači Zrinjskog nikako ne uspjevaju poentirati iz izglednih prilika, Zadro odlično puca ali gostujući golman izbacuje u korner

80 Minuta idalje bez promjena

82 Minuta gol aut za goste

83 Minuta dobro kombiniraju Stojanović i Dragičević ali je Stojanović na kraju neprecizan

85 Minuta sjajan slobodan udarac Ivankovića ali gostujući golman krajnjim naporom to brani

87 Minuta korner za Zrinjski kojeg izvodi Žižović odličan šut Žuržinova ali gostujući golman je nesavladiv

90 Minuta nevjerovatn promašaj Zadre sa 5 metara, igra se sudačka nadoknada od 3 minute

Igrač Utakmice gostujući golman.

Kraj utakmce HŠK Zrinjski - NK Zvijezda 0:1

Cijeli izvještaj sa utakmice možete pogledati u večernjim satima na našem portalu www.hercegovina.info