U fantastičnoj utakmici kadeti Zrinjskog slavili kod Borca i izbili na čelo ljestvice

HŠK Zrinjski, Fk Mladost Doboj Kakanj, kadeti, Stadion HŠK Zrinjski, kadeti

Danas su u Banjaluci igrane zaostale utakmice omladinske Premijer lige BiH u kojima je FK Borac dočekao pionire i kadete HŠK Zrinjski.

U pionirskoj utakmici bilo je gusto do nekih dvedesetak minuta do kraja. Do tog perioda mladi Plemići imali su dvije prečke, a onda je stigla kazna i domaći su postigli tri brza pogotka, i utakmica je završila rezultatom 4:0.

U kadetskoj selekciji rijetko viđena i fantastična utakmica, koja je riješena u sudačkoj nadoknadi. Poveli su domaći, a poravnao je Zrinjski preko Šakote. Plemići su poveli 1:2, a strijelac je bio Nezirović. Pet minuta dp kraja domaći poravnavaju na 2:2, a sudačkoj nadoknadi mladi Plemići postižu dva pogotka preko Nezirovića i Šetke za konačnih 2;4.

Ovom pobjedom izabranici Tea Krešića zasjeli su na vrh pvenstvene ljestvice s dva boda više od Sarajeva.