Težak poraz HFC Zrinjski u Tuzli, Centar u Sarajevu bolji od Seljaka

HFC Zrinjski - MNK Seljak Livno 4:2
Arhivska fotografija

Trinaesto kolo Premijer lige BiH neće u dobrom sjećanju ostati igračima HFC Zrinjski i MNK Seljak. Mostarci su u Tuzli poraženi od domaćeg Salinesa s 8:1, dok je Centar u Sarajevu svladao Seljak s 2:0.

Zrinjski je u Tuzlu doputovao u pomlađenom sastavu sa sedam igrača u zapisniku. Vodeća momčad Lige je već nakon deset minuta igre vodila 5:0 golove su postigli: Kakhaber Maisaia, Slobodan Manojlović, Davor Arnautović, Deni Imširović i Mirko Marinković. Do odlaska na odmor Dejan Trifković je povisio na 6:0. U nastavku je domaćin smanjio intenzitet svoje igre i postigao samo dva pogotka. Mirko Marinković je drugi put upisao u listu strijelaca za vodstvo 7:0, Ivan Sušac smanjio na 7:1, a Benjamin Avdić postavio konačni rezultat susreta.

Centar je drugi put u sezoni svladao Seljak. Filip Čačija je u osmoj minuti zatresao vlastitu mrežu za vodstvo domaćina. Stefan Jokić je potvrdio pobjedu Centra nakon što je pogodio u 26. minuti utakmice.