Suarez i Messi čudesnim pogocima odveli Barcu do pobjede kod Atletica

barcelona, Atletico Madrid
... te su praktički na pragu finala. Igrači Luisa Enriquea pobijedili su madridski sastav rezultatom 2:1, a pritom su Luis Suarez i Lionel Messi postigli dva čudesna pogotka, jedan ljepši od drugog.

Samo sedam minuta trebao je Luis Suarez za probije inače granitnu obranu momčadi Diega Simeonea. Uzeo je loptu gotovo na sredini igrališta, te se kroz lijevu stranu Atleticove obrane kao kroz putar sjurio prema Moyi te ga lakoćom matirao. Projurio je pored dvojice obrambenih igrača Atletica kao da ne postoje.

U 33. minuti Ivan Rakitić, koji je krenuo od početka utakmice, je dodao loptu za Messija na 25 metara od gola, Argentinac je napravio korak dva prema šesnaestercu i onda neobranjivo pogodio suprotnu stranu Atleticova gola.

Atletico je u 59. minuti smanjio preko Griezmanna, ali više od toga nije uspio napraviti.

Kod Atletica je Šime Vrsaljko igrao prvo poluvrijeme, a kod Katalonaca je Ivan Rakitić zamijenjen u 58. minuti.

Uzvratna utakmica igra se za šest dana u Kataloniji, a pobjednik će igrati s boljim iz dvoboja Celte i Deportiva.