FOTO/VIDEO  Španjolska - Primera Division: Atletico Madrid zadržao vrh

španjolska liga, Real Madrid, Atletico Madrid, Gareth Bale Velški nogometaš, nogomet
Najuvjerljiviji je bio Real Madrid koji je kod kuće pobijedio Rayo Vallecano 5:0. Za Madriđane, koji su nakon dva poraza zaredom došli do pobjede, nije nastupio naš Luka Modrić. Golove za Kraljevski klub zabili su Ronaldo (15), Carvajal (55), Bale (68, 70) i Morata (78).

Atletico Madrid je u Bilbaou svladao Athletico 2:1. Iako je Iker Muniain već u šestoj minuti doveo Baske u vodstvo, Colchonerosi se nisu predali. Najprije je u 22. minuti Diego Costa izjednačio na 1:1, a potpuni preokret došao je u drugom dijelu pogotkom Kokea (55).

Barcelona je u gradskom derbiju jedva slavila protiv Espanyola (1:0), a Celta je u Vigu pobijedila Sevillu 1:0. Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Sevillu.