Širokom Brijegu samo bod na Pecari sa Krupom

siroki - zeljeznicar kup
Poveo je domaćin u 17. minuti zgoditkom svoga najboljega igrača Luke Menala koji je odlično reagirao na ubačaj Josipa Ćorića i držao prednost do pred sam kraj susreta kada gosti uspijevaju izjednačiti, a što s obzirom na viđeno tijekom današnjih 90 minuta uopće nije bilo nezasluženo.

Naime, Krupa je vrlo blizu izjednačenja bila već u 21. minuti kada je Vukotić nakon ubačaja iz kornera pogodio gredu domaćega gola, a u 36. minuti zbila se i nova opasnost po Sablićevu momčad kada je vratar Bandić pogriješio nakon jednog ubačaja, ali na njegovu sreću suigrači iz obrane bili su pribrani, te izbacivanjem lopte otklonili opasnost.

Širokobriježani su veliku priliku da dovrše posao imali u 52. minuti kada je Lončar sa svega 5-6 metara loše šutirao i zapravo nije iskoristio odlično proigravanje od strane Dine Ćorića.

Isti je igrač kasnije upropastio još jednu veliku priliku domaćih, a potom su se i gosti oslobodili, te bili dosta ravnopravni, iako nisu stvarali stopostotne šanse, ali nisu bili ni inferiorni u odnosu na domaćine. Ipak, u toj završnici stigli su do poravnanja preko Slobodana Milanovića koji je pogodio za konačnih 1:1.

Nedugo nakon toga gosti su imali šansu i za potpun preokret, ali zahvaljujući dobroj reakciji domaćega vratara Širokobriježani su izbjegli poraz protiv Starčevićeve momčadi.

ŠIROKI BRIJEG - Stadion Pecara. Sudac: Ermin Sivac (Zenica). Utakmica 22. kola PL BiH: Široki Brijeg - Krupa (1:0). Strijelci: 1:0 Menalo (17), 1:1 Milanović (89).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić - Kvesić, Barišić, Perković (od 68. Kožul), Ćorluka, D. Ćorić, Begonja, Lončar, J. Ćorić, Baraban (od 46. Zlomislić), Menalo (od 68. Bagarić). Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

FK KRUPA: Kutić - Galešić (od 63. Balabanović), Maksimović, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Milanović, Fajić (od 82. Šamara), Marjanović (od 57. Banović). Šef stručnog stožera: Slobodan Starčević.