Široki osigurao tri boda pobijedivši Mladost

Široki- Mladost
Facebook/NK Široki Brijeg

Nogometaši NK Široki Brijeg su u gostima pobijedili ekipu FK Mladost Doboj-Kakanj rezultatom 2:3.

Široki je poveo u 32. minuti kada je Ćorić prebacio domaćeg vratara. Sedam minuta kasnije Mladost je izjednačila, "odbijanac" je u mrežu pospremio Hadžić.

Početkom drugog dijela, u 50. minuti, "Plavo-bijeli" su ponovno došli u vodstvo. Radeljić je iskoristio odličan Pervanov ubačaj iz slobodnog udarca i glavom pogodio za 1:2.

Slavlje gostiju ni ovaj put nije dugo trajalo, jer Famino je već u sljedećem napadu pogodio za izjednačenje - 2:2. I kada je sve "mirisalo" neodlučeno, Široki je došao do pobjedničkog gola.

U trećoj minuti nadoknade izgubljenog vremena Cipetić je ubacio, a Jurilj skrenuo loptu u gol i donio Širokom tri boda.

Strijelci: 0-1 Ćorić (32), 1-1 Hadžić (39), 1-2 Radeljić (50), 2-2 Fanimo (51), 2-3 Jurilj (90+3).

Mladost: Bukvić, Nikolić, Sadiku, Fanimo, Hiroš, Hadžić, Dedić, Marić, Dujmović, Begić, Isaković.

Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Barišić, Ćorić, Angelov, Radeljić, Vukoja, Glavaš, Jurić, Hrkać, Pervan.