FOTO  Široki Brijeg pobjednik nogometnog Kupa BiH

U uzvratnom susretu finala Kupa BiH Široki Brijeg je večeras na "Pecari" boljim izvođenjem jedanaesteraca svladao branitelja naslova Željezničar sa 6:5.

Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1, koliko je bilo i u prvom susretu finala na "Grbavici".

Domaći su poveli u 63. minuti golom Wagnera, a pogodak za Željezničar postigao je Pehilj u posljednjoj minuti.

U udarcima s bijele točke Širokobriježani su krenuli uspješno i poveli s 3:0 golovima Šilića, Kordića i Wagnera. S druge strane, neprecizni su bili Pehilj i Adilović, a prvi pogodak za Željezničar postigao je Benjamin Čolić.

Prvu "meč loptu" za Široki Brijeg propustio je Ješe čiji udarac je obranio golman Željezničara Antolović, a prednost domaćih smanjio je Stanić. Zlomislić također nije bio precizan u petoj seriji, a Hasanović je pogodio za izjednačenje.

U šestoj seriji precizni su bili Džidić i Smajić, dok je Landeka u sedmoj seriji pogodio za vodstvo Širokog, a Bilobrk obranio udarac Svrake za titulu Širokobriježana, koji su večerašnjom pobjedom onemogućili Željezničar da drugu godinu zaredom osvoji duplu krunu.