Šibenik ispisao povijest i pregazio Maltežane!

Nije bilo lako, ali nakon 180 minuta velike bitke Šibenik se posve zasluženo plasirao u 2. pretkolo Europske lige. Momčad sa Šubićevca je nakon mršave nule iz prvog dvoboja konačno proigrala i u uzvratu slavila s visokih 3:0.

Četvrtoplasirana momčad HNL-a, je od prve minute zagospodarila terenom, međutim, unatoč izglednim prilikama nije uspjela poentirati. Sve najvažnije dogodilo se tek u drugom poluvremenu, piše net.hr.

Malteški bunker probijen je prvi put u 64. minuti kada se u gužvi ispred domaćih vrata najbolje snašao Medvid i glavom pogodio za 1:0. Nakon toga Silema se potpuno predala, a Šibenčani su novom golom Jakoliša (73) riješili pitanje pobjednika.

Do kraja utakmice domaćini su ostali bez Azzopardija koji je zaradio crveni karton, da bi Bulat minutu prije kraja postavio konačni rezultat.

Šibenik će u 2. pretkolu igrati protiv znatno težeg protivnika - ciparskog Anorthosisa.