Rijeka ponizila Dinamo, Kranjčar podnio ostavku

Dinamo, Zlatko Kranjčar , HNK Rijeka, GNK Dinamo, nk rijeka
Trener Dinama stao je pred mikrofone i izgovorio...
- Nije Uprava tražila, sam sam odlučio odstupiti nakon trećeg poraza u nizu, više nisam u Maksimiru sretan, preveliki su pritisci i odlazim.

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo sa 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

RIJEKA - DINAMO 5-2 (Gavranović 1, Gorgon 33, 55, Vešović 50, Vešović 84 / Soudani 82, Pavičić 86)

Rijeka: Prskalo - Ristovski, Mitrović, Elez, Zuta - Maleš, Bradarić - Vešović, Andrijašević, Gorgon - Gavranović

Dinamo: Šemper - Benković, Sigali, Schildenfled - Stojanović, Jonas, Pavičić, Pivarić - Fiolić - Soudani, Fernandes

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2-0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19.