Reprezentacija BIH uveličala proslavu Željezničara

Nogometaši BiH su pred ispunjenim tribinama stadiona "Grbavica" slavili sa 2:1, golovima Vedada Ibiševića u 4. i 38. minuti. Jedini pogodak za Željezničar postigao je Mirsad Bešlija u 40. minuti.

Izbornik Safet Sušić je u ovom susretu odlučio da pruži priliku gotovo svim igračima, a pošteđeni su jedino Salihović i Hasagić.

Susret su počeli: Begović, Spahić, Bešić, Lulić, Zahirović, Rahimić, Medunjanin, Pjanić, Misimović, Džeko i Ibišević. Pjanića je zbog lakše povrede već u prvom poluvremenu zamijenio Maletić, dok su u drugom poluvremenu zaigrali i: Avdukić, Pandža, Papac, Mravac, Jahić, Štilić, Ibričić, Muslimović i Zec.

Izbornik Sušić nakon susreta je izjavio da je susret bio dobra provjera za njegove igrače na početku priprema za odlučujuće utakmice s Portugalom.

Reprezentacija BiH će do prvog susreta s Portugalom u srijedu i četvrtak trenirati u Hrasnici, dok je utakmica na rasporedu u petak na stadionu "Bilino polje" u Zenici u 20 sati.