FOTO/VIDEO  Remi Athletica i Reala, Ronaldu crveni karton

Modrić
Gosti iz Madrida su od 75. minute bili s igračem manje jer je isključen Cristiano Ronaldo zbog djetinjastog poteza u kaznenom prostoru domaćih. Naime, on je tražio 11-erac pokazujući igranje rukom domaćeg igrača, a kada ga je ovaj malo odgurnuo, Ronaldo mu je uzvratio udarivši u lice.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real, a u samoj završnici utakmice je počeo šepati zbog bolova u preponama.

Prvo mjesto na ljestvici preuzeo je madridski Atletico zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi protiv Real Sociedada 4:0 na svojem Vicente Calderonu. Atletico je poveo preko Davida Ville (38), a pobjedu su u posljednjih 20 minuta potvrdili Diego Costa (72), Miranda (74) i Diego (87).

Atletico ima 57 bodova, tri više od druge Barcelone koja je u subotu iznenađujuće izgubila na svojem terenu od Valencije 2:3, i trećeg Reala iz Madrida.

Athletic iz Bilbaoa je četvrti s 43 boda, a Real Sociedad je šesti s 36 bodova.