Real Madrid ispao iz Kupa kralja

Ronaldo

Tim iz Viga je u prvom meču slavio sa 2:1, što je bilo dovoljno za prolazak u polufinale. Celta je do vodstva došla u 44. minutu kada je obrambeni nogometaš Reala Danilo nespretno smjestio loptu u mrežu svog vratara Kasilje.

Ronaldo je u 62. minutu izjednačio sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca sa 25 metara, pošto je lopta "probila" živi zid od čak pet igrača Celte. Danski napadač Danijel Vas je bio najstaloženiji u 85. minutu, kada je sa 16 metara smireno plasirao loptu za 2:1, i novu predost Celte.

Real Madrid je uspio da poravna skor u 90. minutu golom Vaskeza glavom, poslije kornera Krosa i dodavanja Benzeme, ali to nije bilo dovoljno za totalni preokret.

Real Madrid je nastavio sa neobično slabim rezultatima u poslednje vrijeme, pa će i treću godinu zaredom ostati bez trofeja u Kupu.