PSV-ov 20-godišnjak zabio svih pet golova u pobjedi 5:0

Arsenal, Ajax, donyell malen

PSV je jučer uvjerljivo pobijedio Vitesse 5:0 i tako zadržao korak s vodećim Ajaxom u nizozemskoj ligi, a svih pet golova postigao je 20-godišnji Donyell Malen.

Napadač koji je poniknuo u Ajaxovoj akademiji prvi je gol zabio u 18. minuti iskoristivši pogrešku obrane. U 36. je pogodio glavom nakon ubačaja iz kuta, a na početku nastavka, opet glavom, pospremio je odbijanac za 3:0. Do kraja je još dvaput bio precizan iz penala.

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali golove možete pogledati OVDJE.

Malen je tako postao tek treći igrač u povijesti PSV-a koji je na jednoj utakmici zabio pet golova, ali prvi u više od pola stoljeća. Prije njega to su učinili samo Coen Dillen 1959. i Bert Theunissen 1964. godine.

Iako je tek sredina rujna, Malen sad već ima devet golova u svim natjecanjima za PSV ove sezone, od čega šest ligaških.

Prošlog je tjedna debitirao za seniorsku nizozemsku reprezentaciju i na debiju je zabio Nijemcima, a četiri dana kasnije protiv Estonije ubilježio je i prvi start.

Malen je odrastao u Ajaxovoj akademiji, iz koje je kao 16-godišnjak otišao u Arsenal te je briljirao u mladoj momčadi, ali Topnici su ga, na užas svojih navijača, dvije godine kasnije prodali PSV-u jer nisu za njega imali mjesta u prvoj momčadi. Arsenal mu je nudio novi ugovor, ali Malen je želio igrati.

Prošle sezone zabio je 10 ligaških golova za PSV, a jučer je u samo 90 minuta dosegnuo polovicu tog učinka.