PSG treći put zaredom prvak Francuske

Hajrudin Kamenjaš, Zlatan Ibrahimović, posljednja želja, Zlatan Ibrahimović, Hajrudin Kamenjaš, bolest, posljednja želja, deset pogodaka sezone, Zlatan Ibrahimović, Neymar, FIFA, najljepše pogotke godine, Međunarodni nogometni savez, Zlatan Ibrahimović, nogomet, udarac glavom, Pogodak sezone, Zlatan Ibrahimović, Švedski reprezentativac, Pariz, PSG, nogomet, Zlatan Ibrahimović, Paris Saint-Germain, nogomet, Zlatan Ibrahimović, Švedska, najbolji strijelac u povijesti, PSG, PSG, Manchester United, Zlatan Ibrahimović, nogomet, Euro 2016, baraž, PSG, Chelsea, Benfica, zenit, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Zlatan Ibrahimović, PSG, prvak Francuske

Kolo prije kraja Le Championnata PSG ima 80 bodova, osam više od drugoplasiranog Lyona koji je kod kuće odigrao 1-1 protiv Bordeauxa.

PSG je poveo golovima Blaisea Matuidija (17) i Edisona Cavanija (25), no pet minuta prije kraja prvog dijela domaćin je izjednačio, a strijelac je bio Anthony Mounier. U nastavku susreta je bilo nekoliko prilika na obje strane, no više nije bilo golova.

Lyon i Bordeaux su odigrali 1-1, a oba gola pala su u prvih devet minuta. Na Gerlandu je krenulo vatreno. Gosti su poveli u trećoj minuti golom Enza Crivellija, a na 1-1 je u devetoj minuti izjednačio Nabil Fekir što je, kasnije se pokazalo i bio i konačan rezultat.