Prvi poraz mladih BH nogometaša

U trećem susretu u okviru grupe 1 kvalifikacija izabranici izbronika Vlade Jagodića su u Ingolstadtu poraženi od Njemačke sa 3:0. Golove su postigli Mlapa u 20., Neumann u 40. i Holtby u 88. minuti.

Nijemci su tako nastavili seriju pobjeda i četvrtim trijumfom učvrstili se na vrhu tablice. Pitanje pobjednika domaći igrači praktično su riješili u prvom poluvremenu, kada su postigli dva gola.

U nastavku je BiH zaigrala mnogo bolje i stvorila nekoliko prilika preko Višće, Stevanovića i Bilbije, ali se rezultat nije mijenjao.

U finišu susreta Nijemci su preko Holtbyja postigli još jedan gol za konačih 3:0.

Za BiH su u ovom meču nastupili: Divković, Čolić, Sipović, Markić, Handžić, Višća (od 86. Bekić), Stevanović, Bilbija, Grahovac (od 62. Zakarić), Bešić, Husić (od 46. Sušić).

U narednom kolu BiH 11. listopada u Zenici dočekuje Kipar, dok Njemačka dan ranije ide u goste San Marinu.