Prva liga FBiH: Gošk slavio protiv Slavena, Čapljina minimalno poražena u Tešnju

HNK Čapljina, NK GOŠK, NK GOŠK, HNK Čapljina, Prva liga FBiH, HNK Čapljina, NK GOŠK Gabela

2. kolo 1. Lige FBiH zaključeno je danas utakmicama u Gabeli i Tešnju.

U Gabeli je NK Gošk dočekao NK Slaven iz Živinica.

Momčadi su nastupile u sastavima:

NK GOŠK: Lukač, Islamagić, Kulović, Mustafić, Pavičević, Šunjić, Savić, Mešanović, Rizvanović, Jusufbašić, Hodžurda.

NK Slaven: Brezičanin, Delić, Mujkić, Omerkić, Musić, Salihović, Junuzović, Šemić, Salihović, Berbić, Suljić.

Prvi dio domaći nogometaši imali su više od igre, stvorili su i nekoliko šansi, ali mreže su mirovale. Tek što je počelo drugo poluvrijeme hladan tuš za domaćina donosi Salihović pogotkom za goste. Vodstvo Slavena nije uzdrmalo momčad Nenada Gagre koja kreće puno jače prema vratima Slavena. Rezultat pritiska jeste prvo poravnanje preko Kulovića u 67. minuti, a zatim i vodstvo koje donosi Mašić u 74. minuti. Potpuni preokret donosi ponovo Mašić u 82. minuti za 3:1. Na kraju čista i zaslužena pobjeda Goška koji s ovim bodovima dolazi na vrh ljestvice koji dijeli s Olimpicom i Toškom. U sljedećem kolu Gošk gostuje u Travniku.

NK Tošk-HNK Čapljina 1:0

Tošk je u Tešnju dočekao HNK Čapljinu.

Na teren su izašli sljedeći sastavi:

NK TOŠK: Strika, Šehić, Koprivica, Škrijelj, Carvalho, Dizdarević, Poturalić, Mazić, Jusić, Kitanović, Šabić.

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Sušić, Vulić, Pervan, Hasinović, Hadžikadunić, Pehar, Savić, Obradović, Rodin.

Domaći su imali više od igre, a do pogotka su došli u 15. minuti kada je Kitanović bio precizan sa 11. metara. Prethodno je netko od gostiju igrao rukom u svom kaznenom prostoru. U drugom poluvremenu nije bilo promjena i na kraju ostalo je 1:0 i novi bodovi za momčad Toška.
Iduće kolo na svom terenu Čapljina dočekuje Bratstvo.