FOTO  Premijer liga: FK Velež - NK Travnik 4:1

Pred oko 500 gledatelja u Vrapčićima po lijepom vremenu, Velež je upisao nova tri boda u prvenstvu.

Momčadi su istrčale u sljedećim sastavima:

FK Velež: Oštraković, Škaljić, Lakičević, Cerić, Velagić, Kajtaz, Kodro, Merzić, Zolj, Okić, Ivetić. Trener: Mirza Varešanović.

FK Travnik: Fezić, Mišić, Karadža, Varupa, Curić, Lastro, Badrov, Dudo, Zatagić, Ivešić, Terzić. Trener: Đidić Jasmin.

Velež je agresivom igrom stigao do ranog vodstva. U 11. munuti za 1:0 strijelac je Merzić. U 37. minuti nakon dominacije Veleža gol za 2:0 postiže Zolj. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom o 2:0.

U nastavku susreta Velež je nastavio sa dobro igrom. U 53. minuti strijelac za 3:0 je ponovno Zolj. U 56. minuti Kodro pogađa za 4:0. Konačnih 4:1 u 71. minuti postavlja Varupa nakon dosuđenog penala za momčad Travnika. Zaslužena i visoka pobjeda Veleža.

Olimpic je nakon pobjede u prošlom kolu nad prvakom Borcem, danas uspio doći do trijumfa na gostovanju u Tuzli. Sarajevski nogometaši na Tušnju su pobijedili Slobodu sa 4:1. Golovima Dučića, Harbe i Kapića Olimpic je već nakon 28 minuta igre došao do tri gola prednosti.

Rahmanović je u 29. minuti uspio da smanji zaostatak svoje ekipe, ali je nade domaćih u eventualni preokret srušio Muharemović golom na početku drugog poluvremena za konačnih 1:4.

U 18.30 sati počinje susret Čelik - Zvijezda, u 19.00 Sarajevo - Široki Brijeg, a u 19.30 Borac - Željezničar.

U nedjelju igraju: GOŠK - Zrinjski, Kozara - Leotar i Slavija - Rudar.