FOTO  Premijer liga: FK Velež - NK Široki Brijeg 0:0, Red Army vrijeđao gostujuće igrače, sudac Valjić kratko prekinuo utakmicu

U prvom poluvremenu Velež je zaprijetio preko Hebibovića, Letića i Vladavića. Široki Brijeg je zaprijetio preko Wagnera iz slobodnog udarca i jedne lijepe akcije iz koje je šutirao Kordić, ali domaći su na vrijeme blokirali šut.

U 28. minuti sudac Ognjen Valjić prekida utakmicu zbog nacionalističkih parola od strane domaćih navijača "Red Army" koji su vrijeđali gostujuće igrače i povlači igrače u svlačionicu, da bi se utakmica nastavila sedam minuta kasnije.

U nastavku utakmice sličan scenarij i rezultat je ostao 0:0.

FK Velež - NK Široki Brijeg 0:0

FK Velež: Oštraković, Zvonić, Kazazić, Majkić, Vladavić, Ćemalović(67', Vidić), Hebibović, Merzić,  Letić , Pliska(58', Šišić).

NK Široki Brijeg: Bilobrk, Kožul(50', Marić), Brekalo, Ješe, Kordić(72', Landeka), Wagner(90', Barišić), Ivanković, Roskam , Zlomislić, Kožulj, Marković.

Lider na ljestvici Željezničar pobijedio je Rudara u Prijedoru s 3:1, a drugoplasirano Sarajevo na svom terenu je bilo bolje od Travnika s 1:0.

Željezničar je zadržao sedam bodova prednosti u odnosu na Sarajevo, a Travnik je sve bliže zoni ispadanja iz Premijer lige BiH. Travničani sada imaju samo bod prednosti u odnosu na GOŠK koji je u prvom današnjem susretu savladao Leotar s 3:1 i osvojio bitna tri boda u borbi za opstanak u ligi.

U derbiju kola koji se igrao u Sarajevu, Olimpic i banjalučki Borac podijelili su bodove (1:1). Borac je osvojenim bodom zadržao treće mjesto na tabeli, s dva boda više od četvrtog Olimpica.

Zrinjski je nastavio s lošim igrama, te je ovoga puta poražen u Bijeljini od Radnika s 2:0.

Gradina je na domaćem terenu izgubila od Zvijezde s 3:1.

Zenički Čelik je potvrdio kvalitet svladavši Slaviju iz Istočnog Sarajeva na stadionu ''Bilino Polje'' s 4:1. zeničani do kraja prvenstva imaju realne šanse da izbore neko od europskih natjecanja.