FOTO  Premijer liga: FK Velež - NK Čelik 2:1

Kiša koja je u Mostaru padala nekoliko dana natopila je teren pa se očekivala dosta teška utakmica za obje momčadi.

Samo otvaranje utakmice nije donijelo prilika na obje strane. Ipak Velež je poveo u 15. minuti preko Ćemalovića na ubačaj Letića iz kornera. Prvu pravu priliku imao je Čelik u 27. minuti nakon ubačenog kornera glavom je za malo neprecizan Maletić. U 29. minuti Šišić je odlično izveo slobodan udarac sa strane, ali se ispriječila greda. Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnom prednošću Veleža.

U nastavku utakmice Čelik u 59. minuti preko Dedića dolazi do poravnanja rezultata na 1:1. Velež brzo vraća prednost. U 63. minuti za 2:1 pogodio je Okić na asistenciju Majkića, što je i konačni rezultat utakmice. Velika tri boda za domaći sastav.