Premijer futsal liga BiH: Podjela bodova u Čitluku, Zrinjski zaposjeo na vrh

MNK Zrinjski, KMF Sokrates futsal, KMF Sokrates, MNK Zrinjski, MNK Centar Sarajevo, MNK Brotnjo

Brotnjo je u ranoj fazi već u 3. minuti stigao do vođstva 1:0 golom Hrkača da bi Centar uspio poravnati na 1:1 u 19 minuti golom Radmilovića.

Brotnjo do narednog vodjstva za 2:1 stiže autogolom Radmilović u 24 minutu , da bi samo dva minuta kasnije u 26. minutu Hrkač još jednim golom povećao vođstvo svoje ekipe na 3:1. Činilo se tada da će Brotnjo ipak u derbiju stići do trijumfa, međutim aktuelni šampion BiH se nije predavao već je zaigrao sa igračem golmanom u polju , što im se isplatilo i sa dva gola u 37 minutu , prvo Mulahmetovića a potom i Jusića stigli do poravnanja 3:3 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Brotno je i dalje jedina neporažena ekipa u ligi ali su lidersku poziciju posle ovog neriješenog rezultata prepustili Zrinjskom koji je slavio u Vojkovićima u drugom derbiju protiv ekipe Tanga.

Derbi kola je u potpunosti opravdao očekivanja prepune Sportske dvorane u Čitluku u kojoj riječnikom sportskog reportera „ ni igla nije imala više gde da stane" a publika je pored 6 golova uživala u vrlo dinamičnoj utakmicici i vrhunskim majstorijama koju su prikazali igrači obe ekipe.

Još jedan derbi posle utakmice s Tangom koji čitlučani nisu uspjeli krunisati pobjedom, iako su imali prednost ovaj put od dva gola na 3 minuta do kraja utakmice.
Bila je ovo prava sportska poruka iz Čitluka za sve ljubitelje futsala u kom pravcu treba da se razvija ovaj sport na prostorima Bosne i Hercegovine.
Derbi u Vojkovićima između Tanga i Zrinjskog pripao je mostarcima rezultatom 2:4, što je ekipi Zrinjskog posle 9. kola obezbedilo prvu poziciju na tabeli.
Očekivano tvrda utakmica između dve kvalitetne ekipe, sa poluvremenom u kome nije bilo golova ali je bilo šansi na obe strane. U nastavku utakmce bolju igru je prikazao Zrinjski i zasluženo odnio izuzetno vrijedne bodove u finišu prvenstva i borbi za jesenju titulu.
Sokrates je u Banja Luci zasutavio zahuktalu Kaskadu i savladao čini se tijesno ekipu iz Gračanice rezultatom 5:4 iako je imao prednost od 4 gola razlike.
U Livnu posle preokreta Seljak je stigao do pobjede nad Leotarom od 4:2 i vrijednih bodova u borbi sa ekipama iz donjeg dijela tabele koje su u zoni borbe za opstanak.
U Tuzli je Bosna Kompred ostavrila još jednu pobjedu savladavši Mostar SG 6:2 i dokazala da se kao novajlija u ligi može nositi sa svim ekipama ravnpravno
U Čelincu su se sastale dve poslednjeplasirane ekipe Čelinac i Nevesinje a Čelinac je konačno prekinuo dugi post bez pobjede i savladao Nevesinje rezultatom 2:1 i osvojio vrijedne bodove za nastavak takmičenja i borbu za opstanak u društvu najboljih.