Poraz Barcelone, Katalonci sve dalje od obrane naslova

Lionel Messi, FC Barcelona, Lionel Messi, nogomet, valencija, primera, nogomet, Atletico Madrid, barcelona, messi, Lionel Messi, Jorge Messi, utaja poreza, FC Barcelona, problemi, Lionel Messi
Nogometaši Atletico Madrida iskoristili su kiks Barcelone i pobjedom u Vigu protiv Celte 2-0 probili se na drugu poziciju Primere s identičnim brojem bodova kao i Real Madrid.

Oba gola za Atletico postigao je David Villa i to u razmaku od dvije minute. Mrežu Yoela je prvo zatresao u 62. minuti, a zatim i u 64. S nova dva gola Villa je stigao do brojke 13 golova u Primeri.

U ranije odigranom susretu Barcelona je doživjela neočekivan poraz na gostovanju kod Real Valladolida 0-1 i otvorila priliku Real Madridu da pobjegne na četiri boda prednosti.
Barca je na stadionu Jose Zorrilla pružila možda i najslabiju partiju ove sezone. Lionel Messi, Neymar i ostatak društva bili su nevidljivi. Trenutak odluke dogodio se u 17. minuti kada je Fausto Rossi zatresao mrežu Victora Valdesa. Bila je to prva pobjeda Valladolida protiv Barce nakon osam uzastopnih poraza.

Na ljestvici vode Real i Atletico Madrid sa po 64 boda, no 'Kraljevski klub' ima bolju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Barcelona sa 63 boda. 'Kraljevski klub' u nedjelju dočekuje Levante i pobjedom bi pobjegao Atleticu na tri, a Barci na četiri boda viška.