Pobjede nogometaša Zrinjskog i Slavije, bez golova u Zenici

Zrinjski je u Mostaru pobijedio Travnika s 3:1. Domaći su došli u vodstvo u 10. minuti golom Lendrića, a na 2:0 je povisio Džidić u 37. minuti. Lendrić je u 72. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici, a 12. u sezoni, za vodstvo Zrinjskog od 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Hodžić u 90. minuti.

Slavija je u Lukavici pobijedila Leotar sa 4:0, a strijelci su bili Šešlija (1.), Rašević (20.), E. Zeba (88.) i Oglečevac (90.).

Susret između Čelika i Širokog u Zenici završen je rezultatom 0:0. Široki je nakon šest uzastopnih pobjeda upisao remi te propustio priliku da eventualnim trijumfom na trećem mjestu pretekne Sarajevo. S druge strane, Čelik je ostao na 11. mjestu sa 34 boda.

Lista strijelaca nogometne Premijer lige BiH nakon 26. kola:

- 13 golova: Fajić (Travnik)

- 12 golova: Lendrić (Zrinjski)

- 11 golova: Džafić (Rudar), Tosunović (Zvijezda), Zeba (Željezničar)

- 10 golova: Roskam (Široki Brijeg)

- 9 golova: Nikolić (Borac), Adilović (Čelik), Radovanović (Slavija)

- 8 golova: Wagner, Šilić (Široki Brijeg), Mujić (Sloboda), Okić (Velež)

- 7 golova: Haskić (Budućnost), Višća (Željezničar)

- 6 golova: Kantar (Rudar), Šešlija (Slavija), Šiljak (Travnik), Velagić (Velež), Ristić (Zvijezda), Savić (Željezničar)

- 5 golova: Obuća, Jahović (Sarajevo), Maletić (Borac), Stojanović (Leotar), Bekić (Sloboda), Zakarić (Široki Brijeg)...