FOTO  Pobjede nogometaša Slobode, Zvijezde i Veleža

Sloboda je na "Tušnju" savladala Rudar iz Prijedora sa 2:1. Domaći su došli u vodstvo u 51. minuti golom Senada Mujića, a šest minuta kasnije na 1:1 je poravnao Mirza Džafić. Pobjedu tuzlanskoj ekipi donio je Miljenko Bošnjak u 65. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvarila je Zvijezda iz Gradačca, koja je u Banovićima savladala Budućnost sa 5:2. Zvijezda je preko Đelmića (8.), Ristića (29.) i Tosunovića (52.) došla do ubjedljive prednosti od 0:3, ali su se gosti vratili golovima Halilovića (56.-penal) i Haskića (60.). Pobjedu gostima iz Gradačca osigurao je Damir Tosunović u 72. minuti svojim drugim golom na utakmici, a 11. u sezoni. Konačnih 5:2 postavio je Dragan Ristić u 80. minuti.

Nakon tri uzastopna poraza, do pobjede je došao i Velež koji je savladao Drinu sa 2:0. Strijelac oba gola bio je Okić u 46. i 48. minuti.

Sloboda - Rudar 2:1
Budućnost - Zvijezda 2:5

Velež - Drina 2:0

Sarajevo - Željezničar 0:0

Borac - Olimpic 2:1

U nedjelju igraju Zrinjski -Travnik, Slavija - Leotar i Čelik - Široki Brijeg.