Pobjeda Zrinjskog, poraz Borca i 0:0 na Koševu za Željin korak do titule!

premijer liga BIH natjecanje

Zrinjski je na Policama slavio 3:2 golovima Žižovića, Stojanovića i Žuržinova i tako opravdao ulogu favorita i boljeg protivnika u ovom susretu.

Ako u sljedećem kolu na Grbavici svlada ekipu Laktaša tim Željezničara će i teoretski kolo prije kraja postati novi prvak naše zemlje. Pored igrača Amara Osima, koji su izborili vrijedan bod na Koševu, za taj rasplet je zaslužan i Velež koji je u Vrapčićima sa 2:0 svladao Borca i stavio ga u težak položaj.

Uprkos tome što je sarajevski derbi zavržen razultatom 0:0 zaista je tužno što danas nije bilo gledalaca na stadionu Koševo jer su Sarajevo i Željo ipak odigrali pristojan meč u kojem su obje ekipe mogle doći do sva tri boda no na kraju je meč ipak završen rezultatom koji puno više odgovara Plavima.

Najbolju priliku na meču je u 61. minuti imala ekipa sa Grbavice kada je udarac Mirsada Bešlije pogodio stativu gostiju. Inače, Željo je iz svojih prilika bio opasniji, ali je i Sarajevo imalo svoje periode inicijative i prilike od kojih posebno vrijedi izdvojiti onu koju u 58. nije uspio krunisati Alen Škoro.

Željo sada dva gola prije kraja ima 57 bodova, dok je tim Borca ostao na 53, tj. četiri boda manje. Za to su svakako najzaslužniji igrači Veleža koji su danas u Vrapčićima u potpunosti nadigrali banjalučane i sa 2:0 ih svladali golovima Mirnesa Salihovića iz 18. minute i Adina Džafića iz šeste minute nastavka.

Premijer liga, 28. Kolo

SARAJEVO - ŽELJEZNIČAR 0:0

VELEŽ - BORAC 2:0 (1:0)
1:0 (18.) Mirnes Salihović, 2:0 (51.) Adin Džafić.

TRAVNIK - ŠIROKI BRIJEG 1:2 (0:1)
0:1 (21.) Jure Ivanković, 1:1 (50.) Feđa Dudić (penal), 1:2 (62.) Jure Ivanković.

LEOTAR - ZRINJSKI 2:3 (1:2)
0:1 (20.) Mladen Žižović, 1:1 (28.) Dragan Ristić, 1:2 (40.) Danijel Stojanović, 2:2 (73.) Bojan Magazin, 2:3 (80.) Igor Žuržinov.

ČELIK - ZVIJEZDA 4:2 (2:1)
1:0 (4.) Dario Purić, 2:0 (16.) Dario Purić, 2:1 (32.) Benjamin Delić, 3:1 (55.) Dario Purić, 4:1 (58.) Haris Dilaver, 4:2 (70.) Zlatko Đorić.

LAKTAŠI - SLAVIJA 4:1 (1:0)
1:0 (42.) Borislav Mikić, 2:0 (50.) Damir Memišević, 2:1 (64.) Nemanja Pušara, 3:1 (65.) Goran Popović, 4:1 (76.) Vladan Grujić.

MODRIČA - SLOBODA 0:4 (0:2)
0:1 (22.) Damir Smajlović, 0:2 (44.) Damir Smajlović, 0:3 (61.) Tarik Okanović.

OLIMPIK - RUDAR 3:1 (1:0)
1:0 (19.) Sabit Alimanović, 2:0 (56.) Sabit Alimanović 2:1 (74.) Mirza Džafić.