FOTO  Završena utakmica u Mostaru između HŠK Zrinjskog i FK Željezničara rezultatom 1:1

Danas je na rasporedu uzvratni susret između domaćina HŠK Zrinjski Mostar i gosta FK Željezničara iz Sarajeva. U prvom susretu je ekipa Željezničara slavila rezultatom 3:1 i tako stekla osjetljivu prednost ali ne i nedostižnu za uzvratni susret. Sigurno hit nastavka prvensta i najozbiljniji favorit za osvajanje prvensta je ekipa Željezničara koja igra najbolji nogomet u BIH ligi. Zrinjski je prošlo kolo poražen protiv Slobode u Tuzli dok je ekipa Željezničara slavila protiv Rudara na gostujućem terenu. Proteklih dana u Mostaru je neprestalno padala kiša tako da će uvjeti za igru biti dosta teški s obzirom na stanje terena koji je natopljen.

Na stadionu se skupilo trenutno oko 3000 gledatelja i oko 400 najvjernijih Ultrasa i oko ... Željinih navijača.

Zrinjski nastupa u sastavu:

Hadžić, Šunjić, Selimović, Ivanković, Žuržinov, Žižović, Marković, Stojanović, Aničić , Zadro, Dragičević.  Trener: Dragan Jović.

Željezničar nastupa u sastavu:

Šehić, Bućan, Radovanović, Bajić, Kerla, Ćulum, Bekrić, Bešlija, Svraka, Đulum, Popović. Trener: Amar Osim

dvije minute prija početka susreta

Počela je utakmica

2 Minuta Zrinjski je krenuo žestoko i napravio par faula na startu utakmice. Duga lopta za Dragičevića koji je ipak u opsajdu

4 Minuta Zrinjski je izborio korner kojeg loše izvodi Žižović lopta za goste. Zrinjski bi se trebao svakako pribojavati kontri Željezničara na krilnim pozicijama Bešlije i Bućana

6 Minuta korner je izborio Selimović, Žižović izvodi ali Bajić izbacuje glavom loptu

9 Minuta sudac je dozvolio malo grublju igru sa obje strane. Zrinjski pritišće i ima incjativu. 3 korner za Zrinjski, Marković dobro skače ali je neprecizan, gol aut. Za sada se Željo uspješno brani dok je Zrinjski puno bolji u prvih 10 minuta.

12 Minuta gosti se i dalje brane na svojoj polovici. Faul pravi Žuržinov.

12 Minuta pokušaj Bućana da prođe po denoj strani ali bez uspjeha.

13 Minuta Bekrić ese našao sam na 20 metara i šutirao dok dobro blokira Ivanković

Ćulum

15 Minuta Željo je imao dva kornera zaredom, Bajić oba puta je šutirao glavom ali neprecizno

16 Minuta sjajan prodor Selimovića koji puca tik pored vratnice

18 Bekrić izvodi kraćeni korner ali Hadžić dobro intervenira

Trenutni rezultat 0:0

Bajić - oštar prekršaj na Stojanoviću

20 Minuta Prekid sa strane izvodi Žižović, Bešlija izbacuje glavom loptu u aut

22 Minuta svi igrači Željezničara u na svojoj polovici i čekaju priliku za kontra napade. Zrinjski ima dosta problema u iznošenju lopte

24 Minuta prekid sa strane za goste kojeg izvodi Bekrić ali Šunjić odlično skače i izbacuje loptu na 30 metara od svog gola. Željo je uspio prenijeti igru na polovicu domaćina

26 Minuta jedna dobra akcija Zrinjkog ali Aničić daje prejaku loptu za Markovića, gol aut

Aničić - oštar prekrašaj na Bućanu

28 Minuta novi korner za Zrinjski kojeg izvodi Marković, Šunjić sjajno skače i puca za malo pored gola. u prvih pola sata gledamo dosta izjednačenu utakmicu. Zrinjki bolji u prvih 15 minuta dok Željezničar u drugih 15.

31 Minuta Zrinjski je ponovo preuzeo incjativu i Željo se ponovo brani na svojoj polovici. Novi korner za Zrinjki kojeg izvodi Marković, Šunjić ponovo najviši i puca preko gola

34 Minuta prekid sa Zrinjski sa strane kojeg izvodi Ivanković, Selimović dobro puca ali ponovo preko gola. Zrinjki je  puno bolja momčad u posljednjh 10 minuta.

35 Minuta sjajna akcija Stojanovića koji prolazi po lijevoj strani i vraća povratnu loptu do Zadre koji puca i Šehić brani

37 Minuta baljkada Ultrasa i sudac je na kratko prekinuo utakmicu

39 Minuta novi korner za Zrinjski kojeg izvodi Marković ali Šunjić u borbi za loptu pravi faul

41 Minuta Zrinjski i dalje prijeti ali igrači gostiju su jako disciplinirani.

Žuržinov - povlačenje za dres Bućana

43 Minuta dobra kontra gostiju, lopta dolazi na 20 metara do Bešlije koji loše šutira. Kiša je ponovno počela padati u Mostaru. igra se dvije minute sudačke nadoknade.

Domaći igrači u dosta negodovali nakon što je sudac produžio utakmicu samo 1 minutu dok je pomoćni pokazao da će se igrati još dvije minute.

Kraj prvog poluvremena: Rezultat 0:0

Počelo je drugo poluvrijeme.

Prolom oblaka u Mostaru

47 Minuta Zrinjski je krenuo agresivno da postigne što prija pogodak. Dobra akcija Stojanovića koji centrira ali Marković loše reagira na ubačenu loptu.

Teren je natopljen i teško da obje momčadi mogu igrati pas igru na ovakvom terenu.

50 Minuta prekid izvodi Marković ali Šehić hvata loptu

Zaista treba pohvaliti navijanje Ultrasa koji unatoč kiši sve jače navijaju

53 Minuta obje momčadi se dosta muče sa kontrolom lopte na natopljenom terenu.

54 Minuta jedna dobra soloakcija Bućana koji na kraju daje predugačak for i loptu hvata Hadžić.

55 Minuta u 16 metara pada Marković, domaći su tražili najstrožu kaznu ali je sudac samo odmahnuo rukom

HŠK Zrinjski,FK Željezničar

57 Minuta prekid za goste sa desne strane , Bekrić šutira a Šunjić izbacuje loptu u aut

58 Minuta igrači Željezničara koriste par domaćih grešaka u odbrani. Novi prekid kojeg izvodi Bešlija, Bajić dobro puca tik iznad prečke. Razdoblje u kojem su gosti bolji na terenu

Marković

60 Minuta novi korner za Željezničar ali Ivanković je na mjestu i izbacuje loptu.

63 Minuta Zrinjski ne uspjeva ubaciti loptu sa strane. Gosti i dalje igraju dosta disciplinirano i jednostavno

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 0:1 Bućan

Nakon sjajne soloakcije Bešlije koji je doslovno sve napravio Bućan je Strijelac za 0:1

69 Minuta Korner za Zrinjki kojeg izvodi Marković ali gosti se dobro brane i prijete ponovo iz kontre

Ćulum - Perak

U 70 minuti sudac je ponovno na kratko prekinuo igru zbog ubačenih predmeta u teren

Zadro - Musa

Aničić - Sušić

Utakmica još nije nastavljena.

Sudac Prošić je nakon 20 minuta stanke i nemogućnosti da nastavi susret zbog ubacivanja predmeta od strane domaćih navijača ipak prekinuo susret i pozvao momčadi u svlačionicu.

Postavlja se jednostavno pitanje zašto policija nije intervenirala i ispraznila tribinu sa navijačima koji su ubacivali predmete u teren kako bi se utakmica mogla nastaviti ???

Preokret ipak nakon što je većina gledatelja otišla svojim kućama sudac Prošić  je ipak nakon gotovo jednosatnog prekida izveo igrače ponovo na teren i nastavio susret.

75 Minuta nastavka susreta Zrinjski napada. Zaista ovo je joše jedan presedan u BIH nogometu da nitko niti nezna koja je minuta.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 1:1 Šunjić

80 Minuta Nakon ubačaja sa strane najbolje u gužvi se snalazi Šunjić i poravnava rezultatat na 1:1

85 Minuta Zrinjski prijeti sa svih strana ali Šehić vratar gostiju sve skida.

Kraj utakmice u Mostaru : Zrinjski - Željezničar 1:1

Gosti zasluženo odlaze u finale kupa BIH.

Da su mnogi mediji mislili da je utakmica zaista prekinuta u Mostaru i da će utakmica biti odlučena za zelenim stolom pogledajte na slici.