FOTO/VIDEO  Online prijenos gradskog derbija između FK Velež - HŠK Zrinjski

Zagrijavanje pred utakmicu

Prekrasan dan u Mostaru. Sve je spremno za nogometni praznik u Mostaru gradski derbi između ekipa FK Velež - HŠK Zrinjski. Statistika pred ovu utakmicu je najmanje bitna jer svaki derbi nosi nešto posebno. Očekuje se pun stadion u Vrapčićima ljubitelja nogometa.

Velež nastupa u sastavu:

Hadžiđulbić, Kajtaz, Knežević, Asim Škaljić, Kadić, Zaimović, Majkić, Osmanagić, Džafić, Čolić, Velagić. Trener: Abdulah Ibraković.

Zrinjski nastupa u sastavu:

Melher, Šunjić, Selimović, Ivanković, Aničić, Žižović, Marković, Stojanović, Musa, Zadro, Kordić.  Trener: Dragan Jović.

Žuti kartoni: Kadić, Salihović (Velež), Musa (Zrinjski)

Pola sata prije početka susreta obje momčadi su izašle na zagrijavanje.

15 Minuta prije početka susreta stadion je gotovo pun navijača Veleža a očekuje se i dolazak Ultrasa na stadion.

8 Minuta prije početka susreta obje momčadi odlaze u svlačionicu kako bi se pripremile za susret.

Čeka sa još za početak susreta, pomoćni sudac je uočio grešku na jednom od golova, mreža nije dobro postavljena.

Počela je utakmica

2 Minuta Velež je očekivano krenuo agresivno. Prvi šut Čolića pored gola

6 Minuta oštar prekršaj na Aničiću koji se zatražio liječničku pomoć. Zrinjski za sada dobro stoji na terenu i uspješno se brani.

11 Minuta jedna dobra akcija Veleža ali Melher je na mjestu

14 Minuta opet dobra akcija Veleža, lopta dolazi do Čolića koji puca ravno u Melhera. Korner za Velež u natavku ali Melher je pravovremen

16 Minuta Ultrasi upravo dolaze u velikom broju na stadion što je izazvalo pravu buku na stadionu od domaćih navijača.

18 Minuta sudac je na kratko prekinuo utakmicu dok se Ultrasi smjete budući da je došao veliki broj.

Prekid traje više od 5 minuta

Utakmica je nastavljena nakon 15 minuta prekida.

25 Minuta Velež je imao jedan prekrašaj na 25 metara kojeg izvodi Čolić ali Šunjić dobro skače. Još jedan ubačaj sa strane Džafića ali Melher hvata loptu.

26 Minuta prekršaj novi za Velež kojeg izvodi Zaimović i daje neupotrebljivu loptu. Za sada odbrana Zrinjskog izgleda jako dobro

30 Minuta dobra soloakcija Osmanagića koji daje na stranu za Kajtaza a ovaj ubacuje upotrebljivu loptu ispred gola Zrinjskog ali na mjestu je ponovo Šunjić

Bakljada Veležovih navijača. Ultrasi su glasni i daju ogromnu podršku igračima Zrinjskog

35 Minuta dobra akcija Veleža, lopta dolazi do Velagića koji šutira ali Ivanović blokira šut i otklanja opasnost.

36 Minuta Zrinjski je uspostavio terensku incijativu

40 Minuta dobra akcija za Zrinjski, lopta dolazi do Kordića kojeg pogađa u ruku, lopta za Velež

41 Minuta korner za Velež kojeg izvodi Čolić, gužva u šesnest metara Zrinjkog ali se najbolje snalazi Ivanković i izbacuje loptu u aut

43 Minuta igra na sredini terena bez prilika na obe strane.

44 Minuta odlična akcija Zrinjskog, lopta dolazi do Selimovića koji ubacuje upotrebljivu loptu a Majkić izbacuje u korner krajnjim naporom.

Igrači Veleža ubacuju predmete u teren tako da ne dozvoljavaju da se korner izvede. Musa izvodi korner i loptu krajnjim naporom izbacuje golman Veleža

Zrinjski je bolja momčad na terenu u posljednjih 10 minuta.

Za sada dosta korektna utakmica bez ijednog žutog kartona

45 Minuta mrtvi zicer za Kordića ali brani golman Veleža. U istoj akciji Zrinjski je imao još jednu situaciju da povede.

45 Minuta faul na Aničiću na vrhu kaznenog prostora. Musa ubacuje opasnu loptu ali Velegić izbacuje u korner. Zrinjski za sada bolja momčad na terenu

Igra se sudačka nadoknada

Kraj sadržajnog prvog poluvremena. Ekipa Veleža je bila bolja momčad u prvih pola sata dok je Zrinjski poslije prekida od 15 minuta zaigrao puno bolje i imao izglednije prilike od ekipe Veleža.

Rezultat na poluvremenu: Velež - Zrinjski 0:0

Počelo je drugo poluvrijeme

48 Minuta jedna kontra Zrinjskog, lopta dolazi do Kordića koji puca ravno u vratara domaćih. Zaista sve pohvale za obje momčadi na fer i korektnoj igri.

50 Minuta slobodan udarac za Velež sa 25 metara kojeg izvodi Zaimović i puca tik pored gola Zrinjkog.

52 Minuta dobra duga lopta za Čolića koji puca ali Aničić je na mjestu i blokira šut

Ultrasi sjajni.

53 Minuta Zrinjski igra jako disciplinirano i nedozvoljava protivniku bilo kakvu opasnu situaciju ispred svoga gola. Korner za Zrinjski kojeg izvodi Žižović, lopta ispada golmanu domaćih iz ruku ali se Musa slabo snalazi i puca pored gola.

55 Minuta bakljada Ultrasa na stadionu u Vrapčićima

Ponovo kratki prekid dok se ne izbace baklje iz terena

Trenutni rezultat: 0:0, Zrinjski je bolja momčad na terenu do dosadašnjeg dijela susreta

58 Minuta Velež pokušava dugim loptama ali Šunjić i Ivanković su pravovremeni

61 Minuta policija je odlučila primjeniti silu nad Ultrasima.

63 Minuta izgleda da je netko od navijača Ultrasa ozlijeđen jer su zatražili hitnu pomoć

64 Minuta skraćeni korner za Velež kojeg izvodi Škaljić ali Ivanković skače i izbacuje loptu.

67 Minuta dobra lopta Žižovića za Stojanovića koji dobro ubacuje ali golman domaćih hvata loptu

67 Minuta Zaimović puca sa 20 metara ali se lopta odbija u korner iz kojeg Zrinjski dolazi do lopte 69 Minuta novi korner za Velež kojeg izvodi Čolić, Zaimović skače i puca preko gola

71 Minuta dobra soloakcija Žižovića koji puca iznad gola. U zadnjih 10 minuta dota faula na obje strane pa nismo vidjeli puno od igre.

72 Čolić je došao do jedne lopte u gužvi i šutirao ravno u Melhera
74 Minuta dobar prodor Stojanovića koji je napravio smiješnim svog čuvara ubacio ispred gola i za malo kasni Zadro. Korner za Zrinjski kojeg izvodi musa Selimović šutira i Knežević izbacuje sa gol linije.

78 Korner za Velež i za malo je neprecizan Zaimović.

80 Minuta Iz igre izlazi Velagić a ulazi Duraković.

83 Minuta faul za Velež kojeg izvodi Kajtaz ali Melher je na mjestu

85 Minuta nova izmjen kod domaćina izlazi Osmanagić a ulazi Armel Škaljić.
Ulazimo u samu završnicu susreta.
Ultrasi su u pratnji policije odvezeni sa stadiona.

86 Minuta Velež baca sve karte na napad. 87 Minuta izmjena kod Zrinjskog izlazi Žižović a ulazi pavle Sušić

Igra se 7 minuta sudačke nadoknade

90+ Velež pokušava jalovim ubačajima ali Melher sve kupi ispred svoga gola

90+ iz igre izlazi Džafić a ulazi Duraković. Korner za Velež ali Melher je sjajan i izbacuje loptu.