Novi Zeland obrukao Italiju, Paragvaj torpedirao Slovačku

Talijani su do boda došli iz dvojbenog jedanaesterca, a i u drugom poluvremenu su bili napadački sterilni. I to su platiti.

Italija - Novi Zeland 1:1 (1:1)
    Nelspruit. Stadion Mbombela. Sudac: Carlos Batres (Guatemala). Strijelci: 0:1 - Smeltz (7), 1:1 - Iaquinta (29-11m).

ITALIJA:
    Marchetti - Zambrotta, Chiellini, Cannavaro, Criscito - Pepe, De Rossi, Montolivo, Marchisio - Gilardino, Iaquinta.

NOVI ZELAND:
    Paston - Reid, Nelsen, Vicelich, Smith - Fallon, Bertos, Elliott, Lochhead, Killen - Smeltz.

Slovačka reprezentacija pala je bez ispaljenog metak protiv Paragvaja. Prvi udarac u okvir suparničkih vrata Slovaci su uputili tek u 92. minuti, pa je južnoamerička momčad lakoćom ostvarila pobjedu 2:0 i zakoračila prema osmini finala SP-a.

Slovačka - Paragvaj 0:2 (0:1)

Bloemfontein/Mangaung. Gledatelja: 27.000. Sudac: Eddy Maillet ( Šejšeli). Strijelci: 0:1 - Vera (27), 0:2 - Riveros (86).