Nogometna ikona iz Hercegovine: Darko Planinić Ziko postiže golove i u 43-oj godini života

darko planinić ziko

Utakmica trećeg kola Županijske lige HNŽ-a između Kruševa i Bune ponudila je dosta uzbuđenja i kvalitetan nogomet. Domaćin je slavio s 4:3 u susretu koji su obilježila dvojica nogometaša.

Prvi je igrač Kruševa Radoslav Mandić, strijelac tri pogotka za domaćina. U ekipi Bune istaknuo se Darko Planinić Ziko koji u 43-godini života trese mreže. Samo dvije minute nakon ulaska u igru Ziko je postigao gol, a zatim je bio strijelac i u 62. minuti.

Osim spomenutog dvojca za Kruševo je prelijep pogodak postigao Bruno Božić, dok se za Bunu u listu strijelaca upisao Stjepan Livaja.

Darko Planinić Ziko je zaista nogometna ikona Hercegovine i čovjek od kojega mogu mnogo naučiti mlađe generacije. Ziko je rođen 1. rujna 1977. godine, a u Premijer ligi je nastupao u dresu Brotnja.