NK Rudeš-HNK Cibalia 3:0

cibalia

Domaćin je tako došao do slavlja nakon pet utakmica u kojima su osvojili samo tri boda, a poveli su već u trećoj minuti kada je Marka Malenicu matirao Silvio Begić. Mreže su mirovale do sudačke nadoknade prvog dijela kada je Rudeš udvostručio svoju prednost preko Gabriela Jacquesa Colina, no ništa bolje nije otvoren niti nastavak susreta jer su gosti do novog pogotka došli nakon samo šest minuta. Prvo nisu uspjeli realizirati udarac s bijele točke, ali popravni pokušaj bio je puno uspješniji za, pokazalo se kasnije, konačnih i velikih 3:0.

Pobjeda Rudeša svakako je zaslužena, ali ostaje dojam da je ipak malo previsoka jer je i Cibalia imala svojih prilika koje nije uspjevala realizirati. U ovom susretu nije bilo Nikole Mandića i Jakova Puljića koji su zajedno postigli pet pogodaka, ali u Zagreb nisu putovali niti kapetan Luka Muženjak, niti Marko Perković.

U subotu će Cibalia u Vinkovcima ugostiti Inter iz Zaprešića, trenutno četvrtu momčad prvenstva koja ima samo jedan bod manje.